Njihuni me njeriun me hundën me të madhe në botë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Thomas Wedders britaniku me hundën më të madhe në botë dhe me gjatësi 19 centimetra.

Historia e tij, që nga shekulli 18 dhe deri më sot, është një nga historitë më të komentuara, pasi hunda e tij ka thyer dhe rekordet “Giness”.

Fotoja e tij, me hundën 19 cm është botuar ne revistën “The Strand Magazine, Vol. XI”, botuar në 1896.

Ai ishte pjese e një cirku dhe interpretonte numra shpejtësie.

Kohet e fundit, trupi i tij është bërë në dyllë dhe është ekspozuar në një galeritë ne Britani ku njerëzit shkojnë dhe e vizitojnë dhe çuditen se si një njeri i tillë te ketë një hundë kaq te madhe.  /   S.M

Të fundit

Ndyshimet që ndodhin në trupin tuaj nëse konsumoni xhenxhefil për një muaj

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në...

Çfarë ndodhi? Zarf i zi në BBV! Ngjarja që tronditi banorët

Një tjetër ngjarje e pazakontë ka tronditur ditën e sotme shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Sara dhe Françeska thuajse kanë përfunduar në një përplasje...

Pse të gjithëve u pëlqejnë thashethemet?

Fundi i dashurisë mes Tottit dhe Ilary Blasi është vetëm shembulli i fundit i mrekullueshëm. Edhe dy njoftime për shtyp (një, padyshim) trumbetuan kudo për...

“Ke rënë brenda ore kafshë”, Silvi-Romeos: S’po bëj lojë, më pëlqen Erjola

Gjatë një bisede në BBV3 Romeo ngacmon Silvin për Erjolën. Ai dhe Julia e pyesin nëse vërtet ka pëlqim për të apo thjesht e...

Trump shënon sërish fitore, nuk ndal sulmet për kundërshtarin e mundshëm Joe Biden

Donald Trump fitoi një sërë garash presidenciale republikane të shtunën, duke iu afruar më shumë faktit i të qënit kandidati i partisë në zgjedhjet...

Lajme të tjera

Web TV