Dua Lipa shfaqet e veshur me stilin që rrëmben vëmendjen në New York

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dua Lipa dukej mahnitëse me një pallto të zezë me lesh artificial në New York City të martën dhe tërhoqi vëmendjen me veshjen poshtë, prej dantelle.

Këngëtarja, 28 vjeçe, e përballoi motin e ftohtë me pallton e gjatë deri në dysheme, e cila nuk kishte kopsa, teksa po shkonte drejt makinës së saj. Dua kishte veshur çizme të zeza, pak poshtë gjurit dhe mbante çantën në dorë, po ashtu të zezë.

Ylli me origjinë shqiptare u largua nga Hoteli Greenwich ku po qëndronte gjatë udhëtimit të saj në Big Apple.

Dua ishte së fundmi në Narita të Japonisë për të promovuar këngën e saj të re Houdini, e cila doli në nëntor, nga albumi i tretë i ardhshëm i Duas, DL3.

Këtë vit, kënga u fut në aktrim për herë të parë, duke u shfaqur shumë shkurt në filmin komedi të Greta Gerwig-it, Barbie. Vitin e ardhshëm, Dua do të shihet në Argylle, një film komedi aksion spiun, ku do të luajnë edhe John Cena dhe Henry Cavill.  Dua ishte në Narita, ashtu si edhe Timothée Chalamet, i cili po promovonte filmin e tij të ri Wonka, një xhirim i Charlie And The Chocolate Factory. Filmi do të dalë më 8 dhjetor,  por kasti dhe personazhe të tjerë të famshëm shijuan premierën e tij të martën.

Daily Maila ka shkruar edhe për postimet e Duas, ditën e djeshme për Pavarësinë e Shqipërisë.

Të martën, Dua postoi në Instagram për të festuar pavarësinë e Shqipërisë nga sundimi osman.  Ajo ka postuar foto në historinë e saj në Instagram duke mbajtur dhe mbështjellë me flamurin kuq e zi të Shqipërisë. Dua nuk ka lindur në Shqipëri, por prindërit e saj janë shqiptarë të Kosovës. Këngëtarja mori nënshtetësinë shqiptare në vitin 2022 për promovimin e vendit përmes muzikës dhe famës së saj mbarëbotërore, shkruam media britanike./O.S

Të fundit

Familjarisht në gjykatë, Malltezi dhe Berisha dalin me kërkesën e radhës

Ditën e nesërme në orën 11 gjyqtarja Irena Gjoka do të shqyrtojë kërkesën e Sali Berishës për të dalë...

“Daily Express” analizon Shqipërinë: Në rrugën e duhur për t’u bërë anëtare e BE-së

Një numër vendesh janë të etura për t’u bashkuar me bllokun dhe Shqipëria është në rrugën e duhur për t’u bërë një anëtare me...

I dënuar me mbi 2 vite burg, ndalohet brenda Big Brother Albania konkurrenti

Strukturat e Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin bënë ndalimin e shtetasit Liam Osmani, 44 vjeç, teksa ai ndodhej në shtëpinë e...

Stuhitë e dëborës godasin perëndimin e SHBA-ve, rreth 60 mijë njerëz pa energji elektrike

Stuhi të mëdha të borës kanë përfshirë disa pjesë të Kalifornisë dhe Nevadas në perëndim të Shteteve të Bashkuara. Bora ka mbyllur rrugët, qendrat e...

200 anëtarë të rinj i bashkohen PS-së në Njësinë 4, Veliaj: PS është si Luiza Gega

200 anëtarë të rinj i janë bashkuar Partisë Socialiste në Njësinë 4 dhe Drejtuesi Politik për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, shprehu falënderimet e...

Lajme të tjera

Web TV