Rama inspekton projektet transformuese në Shkodër

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Zona historike 300-vjeçare e Zdrales do të rigjenerohet

E ka bërë në çdo qytet që drejtohet nga majtët në këto 10 vite dhe tani që edhe Shkodra ka një kryebashkiak socialist Edi Rama nuk ia ka mohuar vetes mundësinë për t’i dhënë këtij qyteti nga shijet të tij urbanistike dhe estetike.

Kryeministri ka parë nga afër çdo projekt që ka nisur në terren nga kryebashkiaku Beci që nga asfaltimi i disa rrugëve deri tek transformimi i fasadave.

Por dhe për projektet që janë në letër si ai për transformimin e zonës historike 300-vjeçare të Zdrales, Rama jo vetëm ka dhënë miratimin, por dhe sugjerimet e tij.

Vetëm për 5 muajt e fundit të këtij viti, që përkon me fillimin e mandatit të Benet Becit në Bashkinë e Shkodrës qeveria ka dhënë rreth 20 milionë Euro fonde për financimin e disa projekteve të mëdha për qytetin më të madh verior./O.S

Të fundit

Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëjetueses, pranga 20-vjeçarit në Dibër

Një 20-vjeçar është arrestuar nga Policia në Dibër, pasi i riu ushtronte dhunë fizike ndaj bashkëjetueses së tij. Ngjarja ka...

Rikthehet Harry Potter, ja kur do të shfaqet seriali premierë

Seriali televiziv “Harry Potter” po ecën përpara, me Warner Bros. Discovery tani synon të sjellë në vitin 2026 premierën e tij zyrtare. Data u njoftua...

U hodh nga kati i tretë i Spitalit të Traumës, ndërron jetë 47-vjeçari, detaje

Më datë 25.02.2024, rreth orës 05:30, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i 3-të i Spitalit të Traumës, shtetasi M. H., 47 vjeç, i...

Artiola Toska feston sot ditëlindjen e saj, nuk do ta besoni sa vjeç mbush këngëtarja

Këngëtarja e këngës popullore e qytetare të Shqipërisë së Mesme si dhe e shumë hiteve Artiola Toska feston sot ditëlindjen e saj. As më shumë...

Buxheti shtesë 2024, qeveria kursen nga skema e pensioneve 75 mln euro

Qeveria miratoi gjatë javës ndryshimet e para në buxhet duke shtuar planin e të ardhurave të përgjithshme me 10,6 miliardë lekë, të cilat do...

Lajme të tjera

Web TV