VIDEO/ Piloti ul gabimisht avionin në lumin e ngrirë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një avion i periudhës sovjetike me 30 pasagjerë në bord, u ul mbi një lumë të ngrirë në lindjen e largët të Rusisë, për shkak të një gabimi të pilotit.

Ndonëse mund të konsiderohet si një ngjarje tepër e rrezikshme, avioni i kompanisë ajrore Polar Airlines An-24 u ul me sukses në lumin Kolyma që ndodhet në rajonin e Yakutia.

Por autoritetet kanë nisur një hetim për këtë incident dhe prokurorët bëjnë me dije se nga të dhënat paraprake bëhet fjalë gabim njerëzor të një prej pilotëve të avionit./O.S

Të fundit

Kharkiv rrezikon të bëhet ‘Alepo i dytë’ pa ndihmën e SHBA-së

Banorët e qytetit të dytë të Ukrainës tregojnë për ndikimin e sulmeve në rritje ruse që synojnë periferitë dhe...

“Rroftë vdekja”, makabri mes dashurisë dhe urrejtjes

Nga Leonard Veizi "Rroftë vdekja" Togfjalëshi bombastik, që më pas u kthye në një sentencë gati stilistike por krejt inorganike, u lëshua si predhë nukleare a...

Lufta e brendshme/ Basha “xheloz” për forcën e Bardhit

Kreu i PD-së zyrtare Lulzim Basha i ka quajtur deputetët e PD-së që janë pjesë e Rithemelimit si “bubat” e kryeparlamentares Nikolla. Mandati i...

Wisner: E ardhmja e Shqipërisë nuk është te njerëzit e përfshirë në korrupsion

I ngarkuari me punë i Shteteve të Bashkuara në Tiranë, David Wisner i tha Zërit të Amerikës se e ardhmja e Shqipërisë nuk qëndron...

Sara Gjordeni në pritje të ëmbël! Së shpejti ajo dhe Bardhi bëhen prindër

Sara Gjordeni dhe Bardhi së shpejti do bëhen prindër për herë të parë. Lajmi është zbuluar në promon e "Cherry on Top" të Bora Zemanit...

Lajme të tjera

Web TV