test

Sot nata e madhe e ndërrimit të viteve/ Tirana përgatitet për surpriza!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Viti i Ri 2024 po troket. Sonte është nata e madhe e ndërrimit të viteve, ndërsa qytetarët po bëhen gati për të festuar mes familjarëve e miqve.

Jo vetëm kryeqyteti, por nga veriu në jug, qytetet janë veshur me dekorin festiv. Turistë të huaj, por edhe shumë shqiptarë që jetojnë jashtë kanë zgjedhur që natën e ndërrimit të viteve ta festojnë në Shqipëri.

Atmosfera festive ndihet kudo, sheshet e qyteteve janë shndërruar në sofër mikpritëse. Në sheshin ‘Skëndërbej’ në Tiranë do të ketë spektakël fishekzjarrësh. Kjo natë do të dhurojë plot emocione, ku në shesh do të ketë edhe një koncert me të ftuar si Ardit Çuni, Era Istrefi e Arilena Ara.

Atmosferë festive do të ketë edhe në qytetet e tjera të vendit./E.T

Të fundit

E rëndë në Itali/ Punëtori shqiptar plagoset me thikë

Një ngjarje e rëndë është regjistrua në Itali në Via Mulino da Capo di Giulianova. Një 34-vjeçar shqiptar është...

Sa nxehtësi mund të durojë trupi i njeriut?

Vdekjet nga nxehtësia janë bërë mjaft të zakonshme dhe ndërsa bota nxehet, mund të bëhen edhe më të zakoshme nëse nuk zhvillohet një plan...

“Të dua”/ Ilnisa dhe Meriton “arratisen” me njëri-tjetrin

Çifti Ilnisa-Meriton, romanca e të cilëve nisi brenda shtëpisë së “BBV3”, kanë qenë tepër të komentuar dhe pas daljes së tyre nga shtëpia. Dyshja, sidomos...

“Përballja” Kurti-Vuçiç, ja kur do të jetë rikthimi në Bruksel

Albin Kurti kthehet në Bruksel përballë Aleksandër Vuçiç. Kryeministri i Kosovës do të takohet me presidentin serb më 26 qershor në kuadër të dialogut...

“E di o shpirt që të kam mërzitur…”, thumbon Xhensila Myrtezaj

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku prej kohësh janë në qendër të vëmendjes së medias rozë. Kjo për shkak se dyshja i kanë dhënë...

Lajme të tjera

Web TV