Policia malazeze, arreston 5 personat që dhunuan të rinjtë shqiptarë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia malazeze ka arrestuar 5 prej autorëve që dhunuan 3 shqiptarët në Mal të Zi.

Drejtoria e Policisë ka konfirmuar se shkak i ngjarjes ka qenë një sherr në trafik, por pa dhënë detaje të tjera shtesë.

Për dhunimin e të rinjve shqiptarë në afërsi të qytetit Hercegnovi, janë shpallur në kërkim edhe persona 2 të tjerë.

Shqiptarët që u dhunuan janë Klodian Meaj, Azem Dervishi dhe Doris Kopaci. Ata ishin nisur për në Gjermani kur befas u sulmuan dhe u dhunuan 7 persona me veshje ushtarake./O.S

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

Skënderbeu mposht Vllazninë në sfidën për vendin e tretë, shkodranët në Conference League

Skënderbeu është fitues i takimit për vendin e tretë të renditjes në Kategorinë Superiore, pas triumfit ndaj Vllaznisë në “Final Four”, megjithatë në Conference...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Lajme të tjera

Web TV