test

E rëndë! Treni përplaset “kokë më kokë” me kamionin, raportohet për vikitima

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Çeki në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku si pasojë e përplasjes së një treni pasagjerësh dhe një kamioni, një person ka humbur jetën dhe 20 të tjerë janë plagosur.

Përplasja ka ndodhur në afërsi të fshatit Dolni Lutini, në afërsi të qytetit Karvina, në veri-lindje të Republikës Çeke.

“Të mërkurën, treni IC 546 u përplas me një kamion. Kolegu ynë, shoferi i trenit humbi jetën”, thuhet në njoftimin e kompanisë.

Sipas informacioneve, në tren ndodheshin gjithsej 60 pasagjerë, nga të cilët 20 mbetën të plagosur./e.t

Të fundit

Rotacion masiv te Spanja, De La Fuente provon lojtarë ndaj Shqipërisë

Spanja do të përballet me Shqipërinë të hënën në orën 21.00, në ndeshjen e vlefshme për Europianin. Nëse për...

Media gjermane “BILD”: Zbuloni gjithçka rreth kulturës së vendit mesdhetar, Shqipërisë

Thesare historike, peizazhe idilike, vende fetare: Shqipëria ka gjithçka për të ofruar, shkruan Emily Pradel në një artikull të botuar në të përditshmen gjermane...

Vera e nxehtë dhe temperatura të larta, sa herë në ditë duhet të bëjmë dush

Temperaturat e nxehta janë të mundimshme. Njeriu djersin dhe lodhet më shumë gjatë verës si pasojë e këtyre temperaturave. Dushi tingëllon idea më e mirë...

Do të jetë pjesë e një edicioni të ri? Ja çfarë zbulon Egla Ceno

Finalja e emisionit më të përfolur shqiptar momentalisht, “Big Brother VIP 3” dhe rrugëtimit të pesë finalistëve u mbajt me 25 Maj në Top...

Poeti Agim Doçi pëson hemoragji cerebraleWe

Kompozitori dhe tekstshkruesi, Agim Doci ka pësuar hemorragji cerebrale, ku për pasojë është shtruar në Shërbimin Neurovaskular. Doçi u referua në QSUT nga Spitali Bashkiak...

Lajme të tjera

Web TV