Tragjike/ Kamioni del nga rruga dhe bie në greminë, raportohet për viktima

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të paktën 18 persona u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën në jugperëndim të Kongos, pasi një kamion doli nga rruga. Kamioni ishte “i mbushur me mallra dhe kishte shumë pasagjerë” kur ra në një luginë.

“Trupat e nxjerrë nga lugina janë dërguar në morgun e Spitalit të Përgjithshëm Kasangulu, ndërsa të plagosurit, duke përfshirë gjashtë në gjendje të rëndë dhe 15 jashtë rrezikut për jetën janë në spital”, tha shefi i policisë Kasangulu, Benjamin Banza./e.t

Të fundit

“Janë 3 banda”/ Lubonja: Liderët politikë kanë grabitur shqiptarët

Në emisionin Open në News 24 u diskutua për deklaratat e kreut të PL Ilir Meta, si dhe për...

Françeska Murati në pritje të fëmijës së dytë, konfirmon lajmin në rrjetet sociale

Françeska Murati i dha sinjalet e para të pritjes së ëmbël vetëm pak ditë më parë, në një bisedë me ndjekësit e saj. Për...

Sefa: Është krijuar një koalicion anti-SPAK, ja pse ka frikë Edi Rama

Avokati Indrit Sefa në studion e emisionit “Open” në News24 tha se sot kemi një koalicion anti-SPAK, dhe do e shikoni se pas dy...

Berisha: “Kush prek votën, duhet të lërë kokën”

Gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, kryetari i PD-së Sali Berisha ka ftuar të gjithë shqiptarët që të ngrihen dhe të mos qëndrojnë...

“U bë forca ime”, ja kujt ia dedikon fitoren e “Ferma VIP” Dijonis Biba

Dijonis Biba u shpall mbrëmjen e djeshme fitues i edicionit të parë të “Ferma VIP”. Ai u shpall si më i preferuari i publikut...

Lajme të tjera

Web TV