“Si isha dikur dhe si jam tani”, postimi i Selena Gomez ka një mesazh të fuqishëm

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Selena Gomez u shfaq e sinqertë dhe e pakompleksuar në rrjetet sociale teksa foli për ndryshimet në trupin e saj ndër vite. Në një story që ka postuar në Instagramin e saj, këngëtarja ka treguar dy foto se si ka qenë trupi i saj dhe si është sot. “Sot kuptova që nuk do të jem më kurrë kështu…”, ka shkruar ajo krahas fotos ku pozon me bikini në vitin 2013, kur ishte 21 vjeç. Fotoja e dytë ishte 10 vjet më vonë ku ajo mbante një fund bikini me bel të lartë dhe një bluzë të bardhë.

“Unë nuk jam perfekte, por jam krenare që jam kjo që jam… Ndonjëherë harroj se jam mirë”, ka shkruar ajo në mbishkrimin e imazhit të dytë.

Në tetor, Gomez foli për turpin e saj kur iu nënshtrua një operacioni pasi u diagnostikua me lupus. Gomez, e cila ishte 24 vjeç kur u diagnostikua, kujtoi se ndihej sikur nuk kishte më “një trup adoleshent”, gjë që e bëri të ndihej keq.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Gjatë një seti fotografik për një revistë ajo tha: “Asnjë nga rrobat që kisha atje nuk më shkonte dhe u ndjeva në siklet, por sa realiste është të presësh që trupi i një femre normale të mos ndryshojë me kalimin e viteve?”

 

 

Pas diagnozës, këngëtarja iu nënshtrua transplantit të veshkave dhe kimioterapisë. “Pastaj kishte raste kur nuk ndihesha mirë me pamjen time për shkak të asaj që pashë në Instagram”.

Gjërat morën një kthesë për keq në vitin 2018, kur Gomez pësoi një psikozë dhe hyri në një qendër trajtimi, ku u diagnostikua me çrregullim bipolar.

“Kam kaluar një periudhë shumë të vështirë. Nuk dija çfarë të bëja dhe nuk mund ta kontrolloja veten. Ishte thjesht një ndjenjë torturuese”. Me postimin e ri ajo tregon punën që ka bërë me veten dhe sa e sigurt ndihet, larg pasigurive dhe komplekseve./O.S

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV