Asambleja e PS/ Rama: Do të bëjmë gati PS-në për fitoren e ardhshme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Rama ka folur mbi qëllimin e Asamblesë së mbledhur ditës së sotme për Partinë Socialiste.

Në një deklaratë për median, Rama njoftoi se kjo mbledhje ka si synim analizimin dhe strukturimin e partisë dhe nisjen e punës për zgjedhjet e ardhshme.

“Sot është një ditë përvjetori për qytetin e Tiranës. Kjo është një mbledhje pune, raportimesh, strukturimi dhe diskutimesh mbi hapat që do të ndiqen për objektivin që synon ta bëjë gati PS-në gati për fitoren e rradhës.

Riorganizimi i partisë nënkupton edhe lëvizje dhe ripozicionime në funksion që puna të bëhet sa më mire,”- u shpreh Kryeministri.

Mbledhja do të zgjasë deri në orët e para të pasdites dhe anëtarë janë rreth 400 veta./e.t

Të fundit

Mario Deda: Nga biseda e fundit me Zefin te të fshehtat e raportit me të vëllanë, Julin

Mario Deda i vogli i djemve të “Mjeshtrit të Madh”, Zef Deda i ftuar në Fitstation me moderatoren Çenkuela...

Familjarisht në gjykatë, Malltezi dhe Berisha dalin me kërkesën e radhës

Ditën e nesërme në orën 11 gjyqtarja Irena Gjoka do të shqyrtojë kërkesën e Sali Berishës për të dalë nga arresti i shtëpisë. Seanca ishte...

“Daily Express” analizon Shqipërinë: Në rrugën e duhur për t’u bërë anëtare e BE-së

Një numër vendesh janë të etura për t’u bashkuar me bllokun dhe Shqipëria është në rrugën e duhur për t’u bërë një anëtare me...

I dënuar me mbi 2 vite burg, ndalohet brenda Big Brother Albania konkurrenti

Strukturat e Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin bënë ndalimin e shtetasit Liam Osmani, 44 vjeç, teksa ai ndodhej në shtëpinë e...

Stuhitë e dëborës godasin perëndimin e SHBA-ve, rreth 60 mijë njerëz pa energji elektrike

Stuhi të mëdha të borës kanë përfshirë disa pjesë të Kalifornisë dhe Nevadas në perëndim të Shteteve të Bashkuara. Bora ka mbyllur rrugët, qendrat e...

Lajme të tjera

Web TV