Shqipëria e magjishme/ Në të njëjtën ditë plazh në jug dhe borë në veri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një fenomeni i mrekullueshëm u regjistrua në Shqipëri në këtë fillim të marsit. Në Qafën e Thores janë regjistruar reshje bore derisa 346 kilometra më poshtë në Himarë është bërë plazh.

Shqipëria është një vend që çdo ditë e më shumë po mahnitë turistët e huaj me bukuritë e saja natyrore që ka.

Me male e bjeshkë me larta dhe me det e bregdete të bukura vendi i shqiponjave po shihet si destinacioni i së ardhmes për shumë turistë të vendeve perëndimore.

Më së miri këtë e dëshmon edhe një fenomen që ka ndodhur në këto ditë të para të marsit.

Gazetari Blendi Fevziu i cili ka qëndruar në plazhet e Himarës në këto ditë ta para të marsit tregon se me 2 mars temperatura e ujit në plazhin e  Palasës Himarë (Sarandë) ka shkuar në 16 gradë Celsius derisa në veri të Shqipërisë  në Qafën e Thores (Shkodër) janë regjistruar reshje bore.

Kjo është magjia e Shqipërisë ku me 300 km diferencë (vijë ajrore) mund t’i gjesh të dyja, borën dhe plazhin./Telegrafi/

Për më tepër ndiqni videot.

Ne Jug plazh. Me Veri bore. Kjo eshte magjia e Shqiperise, vendit ku me 300 km diference mund ti gjesh te dyja. #albania #visitalbania #southalbania #northalbania #blendifevziu #palase #boge #qafathores #dhermi #vlore ♬ original sound – blendifevziu

 

Lexo edhe :  "Luftë SHBA"!/ Ngjela zbërthen skenarin e Metës dhe Kryemadhit pas sulmeve ndaj SPAK

/O.S

Të fundit

Vullkani më i lartë në botë ‘vjell’ çdo ditë $6,000 flori, por është i mbuluar nga akulli

Vullkani më i lartë në botë prej kohësh lëshon çdo ditë pluhur floriri megjithëse i mbuluar nga akulli i...

Një këshille e vyer për beqarët nga Dua Lipa: Është periudhë e bukur që duhet…

Së fundmi ylli i muzikës pop, Dua Lipa ka dhënë një këshillë për beqarët. Këngëtarja doli në kopertinën e “Elle USA” për të promovuar këngën...

Ledjona Xheladinaj në një lidhje të re dashurie? Ish-banorja: Po si mundet që…

A është Ledjona Xheladinaj e dashuruar apo në një lidhje të re dashurie?! E ftuar këtë pasdite në emisionin “S’e luan Topi”, me Eriona Rusin,...

Rrëfehet si rrallëherë Bamir Topi: Të ndryshon jeta, tani e blej bukën vetë…

I ftuar në “S’e luan topi”, ish presidenti Bamir Topi ka përshkruar jetën e tij në kohën kur mbante këtë post dhe periudhën pas. e...

Revoltohen qytetarët spanjollë, dalin në protestë, ja kërkesat e tyre

Dhjetëra mijëra njerëz në Ishujt Kanarie të Spanjës janë mbledhur kundër një modeli të turizmit masiv që sipas tyre po pushton arkipelagun e Atlantikut....

Lajme të tjera

Web TV