Punimet në aksin Elbasan-Qafë Thanë/ Rama nxjerr fotot, si po ecin punimet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama, pasditen e kësaj të mërkure, ka nxjerrë pamje nga loti 1 i aksit rrugor Elbasan-Qafë Thanë.

Rama njofton në rrjetet sociale se në këtë segment ka përfunduar ndërtimi i trupit të rrugës në gjithë gjatësinë.

Kreu i qeverisë bën me dije se është bërë montimi i trarëve të urës dhe po punohet për mbistrukturën e saj.

Punimet në aksin Elbasan-Qafë Thanë/ Rama nxjerr fotot, si po

“Vijon puna në aksin rrugor Elbasan-Qafë Thanë loti 1.

Në këtë segment ka përfunduar ndërtimi i trupit të rrugës në gjithë gjatësinë dhe po punohet për ndërtimin e nënshtresave rugore, shtresave asfaltike dhe elementëve të sigurisë rrugore.

Është bërë montimi i trarëve të urës dhe po punohet për mbistrukturën e saj”, thekson kryeministri./e.t

Të fundit

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës

Kryeministri Edi Rama dhe ish-kryeministri Sali Berisha me grupin e tij në Parlament kanë shprehur në mënyrë të fshehtë...

Moment historik/ Shkencëtarët kinezë zhvillojnë kurën për shërimin e diabetit

Në një moment historik të rëndësishëm të mjekësisë, shkencëtarët kinezë kanë shëruar me sukses diabetin tek një pacient duke përdorur një terapi novatore të...

Merret vendimi, vizitorët do paguajnë më shumë për të vizituar Kullën Eiffel

Këshilli i qytetit të Parisit ka rritur çmimin e hyrjes në Kullën Eiffel për të mbledhur më shumë para për restaurimin e kullës, pasi...

Pse flamingot janë rozë?

Flamingot janë të njohur për pendën e tyre të gjallë rozë, e cila mahnit vëzhguesit në mbarë botën. Faktori mbizotërues që kontribuon në ngjyrën...

Asfaltimi i rrugëve në Farkë, Veliaj: I japim vlerë si qendrës, ashtu edhe periferisë

Ekipet e terrenit në Bashkinë e Tiranës kanë vijuar punën asfaltimin e rrugëve në zonën e Farkës, në kryeqytet. Veliaj shprehet se puna po vijon...

Lajme të tjera

Web TV