Trajtimi i ujërave të ndotura/ Balluku inspekton punimet për ndërtimin e impianteve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“Jemi në kushtet kur janë përmbushur parametrat…kemi pasur një bisede të hapur me të gjithë bashkitë bizneset. Fokusi vazhdon tek ultësira perëndimore …. turizmi është përhapur gjithandej dhe Pogradeci ka qenë në fokusin tonë. Është bërë punë bindëse me gjithë grupet e interesit. Nga agjencia europiane jemi konsideruar një vend me nivel 67 dhe duam të arrijmë 90 për qind…”, tha Balluku.

Në Kune Vain është një ndër njësitë e para që e kanë instaluar impiantin i cili ndan mbetjet dhe uji i trajtuar në këtë rast përdoret për vaditje. Në bazë të aktit normativ strukturat turistike në zonat bregdetare ose në bregun e liqeneve e të lumenjve duhet t’i vendosin këto impiante të cilat mbikqyren nga një task forcë./O.S

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV