“Basha nuk mbledh dot as Kryesinë”/ Qafoku: Në zgjedhjet e 2025 nuk merr dot as mandatin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari Roland Qafoku tha se Lulzim Basha ka probleme me mënyrë se si bën politikë dhe nuk po arrin të mbledhë dot as kryesinë e PD.

Sipas tij, nuk përjashtohet mundësia që në zgjedhjet e 2025, Basha të mos mundet të sigurojë dot as mandatin e tij.

“Basha është komplet jashtë loje, ka 11 deputetë dhe vetëm 2-3 prej tyre dalin nëpër studion televizive. Këtë duhet të bëjë kryetari. Me katapultimin e Bardhit si kryetar në këmbë të Berishës dhe me marrëveshjen me Ramën i është dhënë një mundësi e artë PD zyrtare të shkundë politikën dhe kjo jo që nuk ndodhi, por premtuan se do nxirrnin lista në mars dhe po mbyllet prilli.

Ai ka probleme në mënyrën si bën politikë. Unë parashikoj që në zgjedhjet e 2025 partia e Bashës të katandiset a do jetë deputet vetë Basha. Më shumë i besoj Edvin Kullurit, aty nuk mblidhet kryesia, tre ditë marrin në telefon njerëzit dhe nuk e mbledhin dot. Kur nuk bën dot një mbledhje, si mund të besosh atij njeriu”, tha Qafoku/   S.M

Të fundit

Luhatje të euros në treg, blerjet e bankave dhe importuesve mposhtin fluksin e turistëve

Grafikët e këtyre ditëve të fundit në kursin e këmbimit të monedhës europiane dhe asaj shqiptare tregojnë një forcim...

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat më të lira në botë Në...

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa në Gjadër janë drejt fundit...

Keni bërë plane për nesër? Ja si pritet të jetë moti, ja çfarë do ndodhë me temperaurat

Ditën e premte vendi ynë do të ejtë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe zhvillim...

Mision Sistemi i Sipërmarrjeve italiane në Shqipëri

35 sipërmarrje italiane do të marrin pjesë në misionin për sipërmarrjet në Tiranë kushtuar sektorit të infrastrukturës në Shqipëri. Nisma e organizuar nga Italian Trade...

Lajme të tjera

Web TV