Bundesliga

Bayern në superformë, ‘shkatërron’ Eintracht Frankfurt me 5 gola

Bayern Munchin ka fituar mbrëmjen e sotme me rezultatin 5 me 2 ndaj skuadrës së Eintracht Frankfurt në “Allianz Arena”. Në mungesë të tifozëve për të dhënë më shumë emocion në ndeshje, bavarezët kanë mundur të japin një super shfaqje...

Futbolli pas pandemisë…Më shumë efektiv por pak dribbling

Do të duhet të analizohen kampionatet e tjera në “Top 5”europiane, por ndërkohë vijnë të dhënat e para...Futbolli në kohën pas pandemisë, do të jetë më efektiv por me doza të zvogëluara spektakli, e më pak driblime. Ata që...

E pret Liverpool në merkato, por Rashica shënon gol në…maternitet

Ish futbollisti i kombëtares shqiptare Milot Rashica, tani një prej më të spikaturve në përfaqësuesen e kosovës, është bërë baba për herë të parë. Në një kohë që shumë klube të njohura europiane e joshin për të firmosur këtë...

Bayern nuk e ndal as Coronavirus, fiton pastër në Berlin

Bayern Munich bëri një tjetër hap ashtu siçi pritej për të marrë titullin kampion në Bundesligën gjermane. Formacioni i Hansi Flick fitoi 0-2 në fushën e Union Berlin, një 3 pikësh që e ndihmon t'i afrohet "Meisterschale", në një...

Jo tifozë…por spektakël dhe gola, Köln ndalet nga Mainz

Spektakli në futbollin gjerman nuk u cënua nga prezenca e tifozëve dhe pasi mori vëmendjen e të gjithë botës, Bundesliga vazhdoi me shoë e saj edhe këtë të dielë. Köln ndalet nga Mainz në një barazim 2-2 diçka që...

Topi nis të rrotullohet… Bundesliga rikthehet në fushën e blertë

Futbolli evropian ka nisur nga Gjermania procesin e vështirë të kthimit, përtej masave të pazakonta. Pas plot 68 ditësh, Bundesliga gjermane është rikthyer të shtunën pasdite në fushën e blertë, duke shënuar njëkohësisht edhe rikthimin e futbollit evropian pas...

Të gjithë kundër Bayern, Beckenbauer pret surpriza

Derbi i Ruhr, Bayern si pretendent dhe tifozët unikë... Ja pse ju mund të dashuroheni në Bundesligën gjermane. Një hap i madh drejt kthimit në normalitet. Gjermania është shenja e parë e "jetës" për futbollin, i cili zyrtarisht kthehet...

Herrlich, çfarë dreqin bën? Shkel protokollin dhe më pas vetëpezullohet

Heiko Herrlich u kthye në një shembull negativ në futbollin gjerman pasi shkeli rregullat e izolimit për arsye banale, por u përpoq të rivendoste "nderin" duke u vetëpezulluar.  Herrlich u bë trajner i Augsburg në 10 Mars: Vetëm tre...

Lewandowski zgjedh 5 sulmuesit më të mirë në botë

Futbollisti polak i Bayern Munich, Robert Lewandowski stiloi një listë me 5 sulmuesit më të mirë të botës, por si për çudi, në renditjen e tij kishte vend vetëm për një lojtar nga kampionati më i fortë, Premier League....

Covid-19/ Protokolli sanitar i Bundesligës përjashton dhinë më të famshme në Gjermani

Dhia më e famshme në Gjermani, Hennes IX, nuk do të jetë e pranishme në ndeshjet në shtëpi të skuadrës së Këlnit, ndonëse nuk kishte munguar që prej 12 vitesh. Ky vendim është marrë pasi në bazë të protokollit higjieno-sanitar...

Të fundit

Nuk e fitoi dot “BBV3”, rrëfehet si asnjëherë më parë Jul Deda, zbulon gabimin që bëri

Julian Deda ishte këtë të enjte në “Ftesë në 5” ku ka folur “shtruar” për eksperiencën e tij në...

Kuvendi i hap dritën jeshile ngritjes së komisionit anti-SPAK

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion u miratua në Kuvend në seancën e së enjtes. Komisioni u miratua me 74 vota pro, teksa 12 ishin kundër...

Pse nuk i kemi adresat si e gjithë Evropa…?!

Nga Ben Andoni Identifikimi i adresës sime personale në Tiranë është gati po ai i vjetri me përjashtimin e vetëm, që emri i rrugës ka...

Vota e Diasporës/ Celibashi: Nga pikëpamja teknike është e garantuar

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka deklaruar se nga pikëpamja teknike vota e emigrantëve është e garantuar. Në një intervistë televizive, Celibashi është shprehur se...

Makinat e braktisura do zhvendosen në Farkë/ Veliaj: Zona e lirë sjell 5-7 mijë punësime

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, ku do të miratohen projektvendime me karakter social, tha se zona e...