Bundesliga

Pa trajner që nga largimi i Kovach, kush do e marrë drejtimin e Bayernit?

Që prej largimit të Niko Kovac skuadra e Bayern Munich nuk ka gjetur një trajner të ri dhe klubi është drejtuar nga zëvendës tekniku Hans-Dieter Flick. Kampionët në fuqi të Gjermanisë dhe njëkohësisht kryesuesit e Bundesligës ia kanë besuar atë...

Zbulohet nga miku i familjes, Haaland është ngjizur në dhomat e zhveshjes

Erling Haaland është duke habitur të gjithë botën me rezultatet e tij, ku i fundit ishte dopieta ndaj PSG-së në takimin për raundin e 16 të Champions League. Ndonëse vetëm 19 vjeç Haland ka shkëlqyer te skuadra e Borussia Dortmund...

Formacionet zyrtare, ja si starton ndeshja Tottenham-RB Leipzig

Pak minuta na ndajnë nga ndeshja Tottenham-RB Leipzig, takim për raundin e 16 të Champions League dhe trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur se me cilët lojtarë do e startojnë këtë sfidë. Për të tretin vit me radhë Tottenham...

Ringriti sërish Bayern-in, drejtuesit zhgënjejnë Flick

Drejtuesit e klubit të Bayern Munchin nuk janë dakord për t’i ofruar kontratë të përhershme Hans-Dieter Flick-ut, ndonëse trajneri është duke bërë një punë shumë të mirë me kampionët e Bundesligës. Presidenti i kryesuesve të kampionatit më të madh të...

Emre Can thumbon Juventusin: Tani ndihem i rëndësishëm

Kalimi te skuadra e Dortmund duket se ka rezultuar shumë pozitive për Emre Can, i cili e ka reflektuar këtë gjë edhe me performancën e tij. Ish lojtari i Juventus ka thumbuar “Zonjën e Vjetër” duke thënë se më në...

Ekipet dominuese të 5 ligave kryesore të futbollit

Renditja e klubeve të futbollit deri në shkurt 2020, golat e shënuar nga kryesuesit e ligave më të rëndësishme Tashmë kemi hyrë në muajin shkurt dhe të gjitha klubet kanë për qëllim që të shkojnë më lart se sezoni i...

Pas 10 javësh në krye të Hertha Berlin, Klinsmann jep dorëheqjen

Trajneri i skuadrës së Hertha Berlin, legjenda e gjallë e futbollit Jurgen Klinsmann ka vendos të mos jetë më në krye të klubit gjerman. Rezultati zhgënjyes në përballjen me Mainz, ku Hertha Berlin humbi me rezultatin 1-3 duket se ka...

Bayern bën gati ofertën marramendëse për yllin Liverpool

Skuadra e Bayern Munchin duket se ia ka vënë syrin njërit prej lojtare të trajnerit Jurgen Klopp. Gjermanët duan që të marrin në radhët e tyre sulmuesin kryesor të “Reds” dhe për këtë arsye ata kanë gati një shifër prej...

Bayern publikon videon e Muller-it duke folur me pulat

Skuadra e Bayern Munchin gjithmonë publikon foto e video të lojtarëve të saj në momente qesharake, apo duke  bërë veprime që gjithmonë sjellin reagime të ndjekësve. Në një postim në faqen zyrtare në “Instagram” kampionët e Gjermanisë kanë postuar  një...

Të fundit

Njëlloj sikur të mundë miza, elefantin

Nga Artur Ajazi Po të dëgjosh Gazin, Këlliçin, Nokën, apo dhe ndonjë këshilltar të Bashkisë së Tiranës mbrëmjeve në emisionet...

Do përjashtojë Kryemadhin nga partia?/ Meta: Kemi vuajtur pasojat e nepotizmit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, deklaroi mbrëmjen e djeshme se do të lufojë nepotizmin në parti, duke ngritur aludimet se do të...

Ndryshimet klimatike po kontribuojnë në një rritje të goditjeve në tru

Ndryshimi i shpejtë i kushteve të motit, si dhe çekuilibri i temperaturave globale, për shkak të ndryshimeve klimatike, kanë një ndikim të rëndësishëm në...

Pse Berisha nuk u fut në grupin e PD? Kuvendi i përgjigjet Gazment Bardhit

Kërkesa për rikthimin e Sali Berishës në grupin parlamentar të Partisë Demokratike trazoi jo pak ujërat në politikën në fund të javës së shkuar. Gazment...

Zbulohet lëvizja e radhës e socialistëve

Pasditen e së martës, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Blendi Klosi, do të mbledhë drejtuesit politikë të qarqeve në kuadër të procesit të...