La Liga

I doli video erotike, ish trajneri i Sadikut e Bares hedh në gjyq klubin

Skandali i videos erotike që u përhap në rrjetet sociale i kushtoi shumë trajnerit të Malagas dhe njëkohësisht të dy lojtarëve të Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Armando Sadikut dhe Keidi Bares. Victor Sanchez del Amo u shkarkua në fillim të...

Mbledhje te Barcelona, ja çfarë u diskutua

Lajmi i bërë publik pak ditë më parë ku thuhej se presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu i ka paguar “I3 Ventures” plot 1 milionë euro për të prishur imazhin e lojtarëve të klubit të tij i ka acaruar...

Thellohet skandali, Bartomeu ka dhënë 1 mln euro për të sulmuar lojtarët

Është komplikuar çështja e bërë publike nga “Cadena SER” në lidhje me skuadrën e Barcelnës dhe pagesat e presidentit Josep Maria Bartomeu për të sulmuar kundërshtarët e tij përfshirë këtu edhe yjet e vet skuadrës, si Lionel Messin apo...

Prishja e imazhit të lojtarëve nga Bartomeu, reagon Barcelona

Një skandal i rëndë ka tronditur klubin e Barcelonës ditën e sotme, ku mësohet të jenë sulmuar lojtarët e skuadrës nga presidenti Josep Maria Bartomeu. Në mediat spanjolle u raportua se Bartomeu ka paguar faqen “I3 Ventures” që të sulmojë...

Zyrtare, Iker Casillas kandidon për kreun e Federatës Spanjolle

Ka disa kohë që në Spanjë qarkullojnë lajme se Iker Casillas do të kandidojë për president të Federatës Spanjolle të Futbollit dhe mesa duket këto fjalë tashmë u konfirmuan. Ylli që dikur ka shkëlqyer te Real Madrid doli në pension...

Plas skandali te Barcelona, bashkëpunim për prishje imazhi të kundërshtarëve

Klubi i Barcelonës zbulohet të jetë përfshirë në një skandal që duket se do i kushtojë shumë. Është mësuar se katalunasit të kenë bashkëpunuar me një kompani që rrjetet sociale për të njollosur imazhin e disa kundërshtarëve brenda në...

Formacioni i Barcelonës, ja vendimi i Setien për Manajn

Barcelona luan sot me skuadrën e Getafes në “Camp Nou” , në një takim të vlefshëm për javën e 24-t të La Ligës. Ajo që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve ishte se në grumbullimin për këtë takim u përfshi edhe...

E futi në listën e Barçës për ndeshjen me Getafen, Setien flet për Manajn

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Rey Manaj është përzgjedhur nga trajneri i skuadrës së parë të Barcelonës, Quique Setien, që nesër të jetë pjesë e  listës së lojtarëve të grumbulluar për të luajtur me Getafen. Duket se ëndrra e shqiptari për...

FOTO/ E pabesueshme, Manaj grumbullohet me grupin e parë të Barcelonës

Skuadra e Barcelonës do luajë ditën e nesërme me Getafen, takim i vlefshëm për javën e 24-t të La Ligës. Ajo që ka rënë në sy në stërvitjen e sotme të katalunasve është fakti që lojtari i kombëtares shqiptare, Rey...

Habit Valverde: S’do punoja kurrë në Premier Ligë

Ish-trajneri i skuadrës së Barcelonës, Ernesto Valverde, i cili u shkarkua nga stoli i katalunasve në fund të vitit të kaluar për shkak të performancës së ulët ka thënë se nuk është  i tunduar nga një transferimi në Angli. Ofertat...

Të fundit

Tre tërmete në tetë minuta, Kreta nuk gjen qetësi

Tre tërmete të njëpasnjëshme kanë tronditur Kretën mbrëmjen e sotme në vetëm 8 minuta. Lëkundja më e fortë ishte...

Kush ishte ambasadori amerikan në Tiranë në vitin 1933 që kishte 5 profesione

Nga Roland Qafoku  Ky eshte George Post Wheeler, ministri i SHBA-se ne Shqiperi ne vitin 1933-1934. Shikoni çfare prezence, çfare klasi, çfare hijeshie. Diplomat, prozator,...

Veliaj për Sarajet e Toptanëve: U sqarua njëherë e mirë kush e ruan e kush e djeg për politikë trashëgiminë e Tiranës

Dy muaj pasi iu vu zjarri qëllimisht, qeveria ka aprovuar shpronësimin e Sarajeve të Toptanëve dhe kjo godinë tashmë do të përdoret për artin dhe kulturën. Kryetari...

E trishtë/ Ndahet nga jeta aktori i njohur hollivudian (Foto)

Peter Scolari ka ndërruar jetë pas nje beteje dy vjeçare me kancerin. Aktori, që u bë i famshëm së bashku me Tom Hanks në...

Historia që i habiti të gjithë/ Dalin fotot e nëntënjakëve, ja si duken ata

Pesë muaj më parë një 25-vjeçare në Marok, solli në jetë 9 fëmijë njëherësh, duke habitur jo pak opinionin publik. Sot, për herë të parë...