La Liga

Ekipet dominuese të 5 ligave kryesore të futbollit

Renditja e klubeve të futbollit deri në shkurt 2020, golat e shënuar nga kryesuesit e ligave më të rëndësishme Tashmë kemi hyrë në muajin shkurt dhe të gjitha klubet kanë për qëllim që të shkojnë më lart se sezoni i...

Dëshiron rikthimin e Neymar, Bartomeu gati për sakrificën e madhe

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, dëshiron që të rikthej sërish në Katalonjë Neymar dhe madje është edhe gati të sakrifikojë për ta arrirë këtë qëllim. Media “El Confidencial” raporton se Barça është gati të shesë dy yje për të...

Të fundit

Situata në veri të Kosovës/ Borrell thirrje palëve: Të ulen menjëherë tensionet

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell ka reaguar mbi situatën  e tensionuar në...

Gjermani/ Nuk ka rrogë gjatë karantinës për të pavaksinuarit

Nga 1 nëntori, në Gjermani do futet në fuqi masa e re që është marrë si një mënyrë për të ‘ndëshkuar’ qytetarët që nuk...

Atentati ndaj “krahut të djathë” të presidentit ukrainas, Zelensky zotohet të përgjigjet

Ndihmësi i presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky, i ka shpëtuar një atentati. Zelensky ka premtuar përgjigje të fortë pasi ndihmësit e tij i lartë i...

SHBA dhe Franca ulin tensionet, ja për çfarë ra dakord Macron pas telefonatës me Biden

Presidenti francez Emmanuel Macron do ta dërgojë sërish javën e ardhshme ambasadorin e këtij vendi në Shtetet e Bashkuara pasi Presidenti Joe Biden ra...

Juventus përmbys gjithçka dhe arrin fitoren e parë në kampionat, debuton Manaj me Spezian (Video)

Më në fund ka dritë në fund të tunelit për Juventusin. Bardhezinjtë kanë mposhtur 2-3 në transfertë Specian duke siguruar fitoren e parë në...