VIDEO/ Polici rreh barbarisht të burgosurin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një video tejet e rëndë po qarkullon në Shtetet e Bashkuara ku një oficer policie dhunon një të burgosur.

I burgosuri i cili mbahej nën mbikëqyrje nga oficerët e policisë u dhunua nga një prej tyre duke u spërkatur madje edhe me piper.

I burgosuri Thomas Friend ishte arrestuar për një shkelje dhe do të transportohej në qeli para se të dilte në gjykatë.

Incidenti ndodhi në Zyrën e Sherifit të Qarkut Pike.

Videoja tregon tregon dhunën brutale ndaj të burgosurit, i cili mbeti i plasur në tokë për 11 minuta.

Sipas Sherif Nelsonit, oficeri i policisë Mike do të përballet me akuza penale për incidentin.

Ndërkaq, mbikëqyrësi tjetër, Bill Stansbury, që ishte dëshmitar i ngjarjes dhe nuk bëri asgjë pëqr të ndërhyrë, është pezulluar nga detyra. /Përshtati nga LiveLeak Fjala.al

Të fundit

‘Kush m’i zgjidh hallet e mia, Ilir Meta, LSI-ja’/ Analisti ironizon kreun e PL

Analisti  Arben Meçe në Repoltix komentoi turin e Ilir Metës dhe PL-së duke theksuar se çfarë do të bëjë...

Lufta poshtë brezit për dominimin e opozitës

Nga Ylli Pata Në vigjilje të 25 prillit ja vlen të bëhen realisht bilancet që nuk u bënë kurrë tre vjet më parë për atë...

Intifada e Ilir Metës kundër SPAK

Nga Mero Baze Ka një tërbim të pa frenuar të Ilir Metës kundër kreut të SPAK, Altin Dumani. Përtej fyerjeve personale apo bullizimit të tij,...

Këmbësorin e zë korrenti në autostradën Lezhë-Tiranë/ Përcjellësit e energjisë në tokë

Nje person ka mbetur i vdekur pasi ka rënë në kontakt me energjine elektrike pranë një biznesi në autostradën Lezhë-Tiranë. Mesohet se këmbësori Vladimir Muhja...

“Ambicie të mëdha dhe punë të vogla”/ Të rinjtë kërkojnë jetë luksi në klipet e Noyzit

Duke komentuar mbi një raport mbi indeksin e lumturisë, sociologu Ergy Mërtiri i ftuar në “Open” në News 24, tha se të rinjtë shqiptarët...

Lajme të tjera

Web TV