Atalanta-Milan, formacionet dhe “lufta” për Ligën e Kampionëve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Atalanta do të presë sot në orën 12:30 ekipin e Milan në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të të Seria A.

Aktualisht këto dy skuadra kanë një diference prej 7 pikësh, Atalanta e vendit të gjashtë ka 28 pikë ndërsa Milan, i cili ka pasur rezultate jo fort të mira nga ky sezon mban vendin e 9-të me 21 pikë.

Pas humbjes me rezultatin 2-1 me Bologna-n, Atalanta kërkon që të kthehet fuqishëm në takimin me “Djajtë e kuq”.

Ndërsa këta të fundit duket se po rimarrin veten,pasi në katër takimet e fundit kanë marrë tetë pikë dhe po synojnë t ngrihen si në kohërat e arta.

Të dyja këto skuadra synojnë që të dalin nga ky takime pikë maksimale, sepse vetëm në këtë mënyrë do të mund të mbesin pjesë e garës për një vend që mund t’i bënte pjesë të Ligës së Kampionëve.

Formacionet zyrtare:

Atalanta: Gollini, Toloi, Palomino, Gjimshiti, Castagne, De Roon, Pasalic, Gosens, Ilicic, Malinovskyi, Gomez.

Milan: Donnarumma, Conti, Musaçho, Romagnoli, Rodriguez, Kessie, Bennacer, Bonaventura, Suso, Piatek, Calhanoglu./Përgatiti: Fjala.al/

Të fundit

Rama ndan lajmin e bukur: Shqipëria është destinacioni më i mirë në Evropë për 2023

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale një lajm shumë të mirë për të shqiptarët. Barometri i Turizmit...

Vrasja e 50 vjeçarit në Durrës, arrestohet njëri nga djemtë e tij

Arrestohet djali i madh i familjes Meta për vrasjen e kryefamiljarit në Durrës. Gazetari Leonidha Musaj raportoi më herët se policia kishte gjetur gjurmë...

Ekspertët thonë se po krijohet në heshtje një trend i ri për bukurinë

Mbase nuk e keni vënë re, por në botën e bukurisë ka aktualisht një lëvizje, sipas së cilës, minimalizmi konsiderohet shumë. Për të qenë...

“Nuk e ka ekzekutuar vajza”/ Karamuço nxjerr detaje nga vrasja e 50-vjeçarit në Durrës!

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço thotë se vrasja e 50-vjeçarit Pëllumb Meta nuk mund të jetë kryer nga vajza e tij 19-vjeçare Hygerta Meta. Në...

Parlamenti gjerman miraton projektligjin për legalizimin e kanabisit

Ligjvënësit gjermanë kanë miratuar legalizimin e kanabisit në vend. 407 deputetë votuan në favor të legjislacionit të paraqitur nga koalicioni qeverisës, i përbërë nga...

Lajme të tjera

Web TV