test

VIDEO-Krimi makabër/Babai i të akuzuarit: Ta vrasin dhe ta hedhin në liqen

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas krimit të tmerrshëm në Gjebër të Mallkastrës, ku u vra 52-vjeçarja Drita Saliaj, familjarët e njërit prej të akuzuarve kërkojnë ta zgjidhin çështjen në një formë krejt ekstreme.

Babai i 26 vjeçarit Ervis Zotaj, i cili është njëri prej të akuzuarve të këtij krimi makabër kërkon dënim me vdekje për të birin e tij.

Ai thekson se pavarësisht nëse është apo jo, fajtor, i biri i tij duhet të marrë dënimin maksimal.

Ta vrasin. Nuk ma merr mendja se evlati im ta ketë bërë, por nëse e ka bërë le ta çojnë në mes të Mallakastrës dhe ta vrasë i zoti i hallit dhe ta hedhë atje ku hodhën atë (Drita Saliaj)”, shprehet i ati për Top Channel.

Ndërkaq, i pyetur nëse ka frikë nga ndonjë hakmarrje, ai thotë se mund të ndodhë gjithçka dhe asnjëherë nuk i dihet, por kërcënime në drejtim të tij nuk ka pasur.

Krimi monstruoz: “Luisi e kishte nënë Dritën, s’do e përdhunonte kurrë”

Më herët, kunata e viktimës, Drita Saliajt, nëna e Luisit, djalit që akuzohet si një prej vrasësve brutal, ka folur në lidhje me pozicionin e të birit në këtë krim. Ajo ka kërkuar dënim maksimal për djalin por ka kërkuar të zbardhet e vërteta.

Sipas saj, Drita i ka mbajtur me bukë dhe se Luisi kurrë s`do e bënte një akt të tillë.  Por, nëse ka bërë krim, ai duhet të vuajë dënimin maksimal.

Luisi e kishte nënë Dritën dhe nuk e bënte kurrë këtë që ta përdhunonte. Është shumë fjalë e rëndë për Luisin kjo. Djali im, nëse ka bërë diçka, të vuajë dënimin. Për sa i përket përdhunimit, nuk besoj të këtë marrë pjesë, nuk jam dakord, sepse ajo e ka rritur djalin tim. Drita e ka rritur. E ka larë. I ka dhënë bukë. Po e vuaj shumë atë çka ka ndodhur. Drita ishte grua shumë e mire. Kemi shkuar shumë mire. Kam 20 vite në atë fshat dhe e kam njohur mirë. Djali im të vuajë dënimin e merituar. Drejtësia të veprojë dhe të nxjerrë në dritë të vërtetën”, ka thënë ajo./Fjala.al/

Të fundit

Zgjedhjet në universitete/ Qëndresa Qytetare: U evidentuan raste të fotografimt të votës

Qëndresa Qytetare ka reaguar lidhur zgjedhjet në 12 universitete publike në të gjithë vendin të cilat u zhvilluan për...

Kylian Mbappe nuk do të startojë në sfidën ndaj Holandës, francezi vijon rikuperimin

Kylian Mbappé nuk do të startojë sonte, në orën 21:00, në ndeshjen që do të zhvillohet mes Francës dhe Holandës në Kampionatin Evropian. Sulmuesi...

A do të vijë me një parti të re në zgjedhjet e 2025-ës?/ Ja si përgjigjet Lulzim Basha

Pasi humbi vulën e PD-së, në një intervistë televizive Lulzim Basha thotë se grupimi që ai përfaqëson nuk e ka vendosur ende nëse do...

Çfarë kuptimi ka shprehja “kolona e pestë”?

Shprehja "kolona e pestë" u krijua nga frankoisti Emilio Mola për të treguar një organizatë ushtarake klandestine që favorizon një pushtim nga armiku. Kuptimi origjinal...

Reporteri shqiptar bëhet bujë në gazetat e huaja, parashikoi autogolin e Calafiorit

Calafiori dhe parashikimi absurd i gazetarit shqiptar në Spanjë-Itali: "Si ia dolën?" Profecia e pabesueshme e gazetarit për ndeshjen mes Azzurrit dhe “La Rojas”,...

Lajme të tjera

Web TV