Koronavirusi ndikon edhe tek iPhone

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Reuters citon një burim pa emër i cili beson se Apple  mund të ndikohet  nëse ndalesa e punës së fabrikës do të shtrihet në një javë të dytë, për shkak të shpërthimit të Coronavirus-it.

“Foxconn në Tajvan ka ndaluar pothuajse të gjithë prodhimin e saj në Kinë  së paku deri më 10 shkurt”, ka thënë një burim pa emër  për Reuters.

Apple shqetësohet më tepër për javët në vijim, nëse prodhimi në Kinë do të vazhdojë të jetë i ndërprerë, dërgesat nuk do të mund të bëhen në kohë.

Kjo do të ketë një ndikim në linjën e prodhimit të Apple. Pyetja  është nëse do të jemi në gjendje të rifillojmë prodhimin më 10 shkurt, varet nga udhëzimet e dhëna nga qeveria Kineze. /Fjala.al

Të fundit

Largoni stresin! 4 përfitimet e meditimit në lëvizje dhe si ta bëni

A ju duket sfidues meditimi? A është e vështirë për ju qëndrimi ulur gjatë meditimit? Atëherë do të ishit...

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Sot, më 15 prill 2024, dollari amerikan, blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 95.5 lekë. Euro, blihet me 101 lekë dhe shitet 101.7 lekë. Franga...

Jemi në epokën e artë të eksplorimit të mbytjeve detare

Thatësira, ngjarjet ekstreme të motit, ndryshimet klimatike dhe përdorimi i teknologjive gjithnjë e më të avancuara po sjellin në sipërfaqe rrënojat e fundosura shekuj...

Jimi Hendrix me Strat-in… “Kitarat ishin zgjatime të tij, pjesë e personalitetit”.

‘Me një Strat mund të sundosh botën!’ Nile Rodgers, Bonnie Raitt dhe John Squire në kitarën elektrike që ndryshoi gjithçka Si e bëri një...

Si e fitoi kuzhinieri spanjoll një linjë telefonike për në Shtëpinë e Bardhë?

José Andrés dërgon kuzhinierë në zonat e fatkeqësive. Ai ka udhëhequr një reagim të ashpër për Gazën kundër Netanyahut që asnjë protestë apo politikan...

Lajme të tjera

Web TV