Video/Vajza poston në internet imazhet teksa bëhet gati për abortin e saj të dytë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një video tronditëse është bërë virale kohët e fundit dhe tregon një femër e cila i nënshtrohet abortit të saj të dytë.

The clip jumps to show the young woman poking her stomach out

Videoja që më pas u fshi, tregon vajzën e re duke u veshur para një pasqyre, ndërsa shoqja e saj mban në dorë një test pozitiv shtatzanie. Në video tregohet se ky është aborti i saj i dytë.

The since-deleted video, titled 'Abortion time, take 2,' shows the young woman getting dressed in front of a mirror while her friend holds up a positive pregnancy test

‘Si ndjehesh Ashley’, dëgjohen miqtë e saj teksa e pyesin ndërsa vajza shihet në pasqyrë.

Në fund të videos shihet vajza në një shtrat spitalor duke i’u nënshtruar ultratingujve. Nuk dihet nëse ajo i nënshtrohet procedurës.

The clip comes to an end showing Ashley sitting on a hospital bed and getting an ultrasound

Pas vëmendjes së madhe që mori videoja, aplikacioni “Tik Tok” e fshiu llogarinë e vajzës. Ndërsa një avokat u shpreh: “Ndërsa video është shqetësuese për të thënë më të paktën, të drejtat e nënës duhet të vijnë gjithmonë para të drejtave të fetusit,” tha ai. Kjo është e drejta themelore e njeriut – liria. Liria për të bërë zgjedhjet e tyre për jetën e tyre ‘./Fjala.al/Burimi: DailyMail

Të fundit

Tmerrohen banorët e Freskut në Tiranë, helikopteri u hedh një lëndë të paidentifikuar

Pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë, banorët e zonës janë alarmuar nga një ndodhi aspak e...

Berisha: Zhvillimi për çështjen “McGonigal”, detyroi Ramën të bënte draftin për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se drafti që kreu i qeverisë Edi Rama prezantoi sot për Kosovën është i hartuar në Serbi. Gjatë një interviste në...

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në fushë në “King Abdullah Sports...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Lajme të tjera

Web TV