Urgjente/Një tjetër i dyshuar me koronavirus shkon në spital-VIDEO

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një tjetër person i dyshuar për koronavirus ka mbërritur në Infektivin e QSUT-së paraditen e sotme.

Siç duket edhe nga videoja, nga ambulanca zbret një burrë që pritet nga infermierja e Infektivit. I dyshuari për koronavirus duket në gjendje të mirë teksa zbret nga ambulanca, raporton BË.

Deri më tani në vendin tonë janë shënuar 42 raste me koronavirus, ku 20 prej tyre janë shtruar në spital. Ndërsa mjeku Pëllumb Pipero thotë se shifra mund të jetë edhe më e lartë. Madje sipas tij, ajo mund të shkojë në 400 raste të infektuarish me koronavirus.

Të fundit

E pazakontë/ Erjola përgatit hallvën “e vdekjes” për çiftin Ilnisa-Meriton!

Situatat kanë qenë të shumta mes banorëve të “BBV3”, teksa mes tyre ka miqësi, por edhe debate e ‘përplasje’...

Shuhet nga jeta komediani i njohur Richard Lewis

Richard Lewis, komediani i njohur amerikan ka ndërruar jetë në moshë 76- vjeçare. Lewis, i cili zbuloi se ishte diagnostikuar me sëmundjen e Parkinsonit...

Rusi/ Arrestohet kryeredaktori i gazetës së pavarur për një artikull kundër ushtrisë

Kryredaktori i i gazetës së pavarur Novaya Gazeta është arrestuar në Moskë pasi akuzohet se ka diskredituar forcat ushtarake ruse. Sergei Sokolov u ndalua...

Strukturat informale/ 200 mijë lekë gjobë kush nuk deklaron numrin e pushuesve

Nga dhomat e thjeshta deri tek vilat që akomodojnë pushues përmes AirBNB apo Booking dhe nuk kanë një licencë, do të regjistrohen në Qendrën...

Sa njerëz në botë festojnë ditëlindjen më 29 shkurt?

Rreth 0.27 për qind e popullsisë së botës feston ditëlindjen sot, më 29 shkurt. Edhe pse ky mund të duket si një numër i vogël,...

Lajme të tjera

Web TV