Erion Veliaj: Kemi shtuar oraret e furnizimit me ujë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndryshe nga sa denoncohet vazhdimisht në rrjetet sociale, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj thotë se oraret e furnizimit me ujë janë shtuar.

Në një lidhje për Abc News, Veliaj tha: “Tirana ka të njëjtin regjim uji, përkundrazi janë shtuar oraret.”

Ai njoftoi edhe reduktim të taksës për bizneset që nuk kanë punuar përgjatë kësaj periudhe.

“Nëse mes marsit dhe muajit prill për lokalet në Tiranë që nuk kanë punuar, 1/12 e taksës reduktohet. Jemi për të ndihmuar ata që realisht preken nga ky pezullim. Për kompani apo biznese që vijojnë të punojnë, nuk janë pjesë e këtij shembulli”./fjala.al

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...

Lajme të tjera

Web TV