FOTO/ Hyri vetëm me maskë te Infektivi, Drejtori i Urgjencës u infektua me koronavirus

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Drejtori i Urgjencës Kombëtare në QSUT, Skënder Brataj, ka rezultuar ditën e sotme pozitiv ndaj testit të koronavirusit.

Ditën e djeshme ai u fotografua duke hyrë në Spitalin Infektiv me vetëm një maskë në fytyrë dhe asnjë masë tjetër mbrojtëse.

Pikërisht aty rezulto të jetë infektuar nga virusi i rrezikshëm. Ndërsa sotnga Ministria e Shëndetësisë  është bërë e ditur se tek Infektivi po trajnohen 57 persona të infektuar, ndërsa brenda këtij spitali duhet të futet vetëm presoneli mjekësor me veshjet përkatëse./Fjala.al/

Të fundit

Modelja i nxjer gjithë të “palarat” Leonardo Di Caprios

Leonardo DiCaprio dihet se e shijon jetën prej beqari edhe pse se ka patur romanca të shumta që nga...

Qëlluan me armë të riun dhe e ndoqën për ta vrarë/ Arrestohen autorët në Pogradec

Janë arrestuar autorët e plagosjes me armë zjarri, që ndodhi pasditen e sotme në Pogradec. Mësohet se në pranga ka rënë Denis Meko dhe një...

Lufta në Kosovë, film në Hollywood

Në fokus do të jetë masakra e Reçakut E kaluara e luftës së Kosovës, ka akoma shumë për t’i treguar botës se cilat janë krimet...

Ekskluzive/Përplasje fizike midis gazetarit të Klan newz dhe operatorit të A2CNN “Video”

Mbrëmjen e sotme në spitalin e traumës ku gjenden të plagosurit e shperthimit në Lushnje janë konfliktuar fizikisht një gazetar i klan news me një...

Rusia nuk dëshiron që dialogu Kosovë-Serbi të përfundojë me sukses

Studim të publikuar nga Instituti i Kosovës për Kërkime dhe Zhvillime të Politikave (KIPRED) theksohet se Rusia nuk e sheh të izoluar procesin e...

Lajme të tjera

Web TV