Britani/ Rekord viktimash, 936 vdekje për 24 orë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjatë 24 orëve të fundit në Mbretërinë e Bashkuar janë rregjistruar 936 vdekje, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 7172.

Anglia ka regjistruar më së shumti vdekje (6,483), pasuar nga Skocia (366), Uellsi (245) dhe Irlanda Veriore (78), me totalin e kombinuar dje 6,236.

Nga 828 vdekje të reja në Angli, viktima më e re ishte vetëm 22 vjeç, më e vjetra ishte 103 dhe 46 prej pacientëve nuk kishin njohuri të kushteve themelore shëndetësore.

Kryeministri Johnson mbetet në kujdesin intensiv në një spital në Londër, ku u tha se ishte në “humor të mirë”./Mirror

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV