Përplasi fëmijën për vdekje, shoferi shqiptar iku dhe e la në rrugë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një shofer shqiptar ka përplasur për vdekje një fëmijë dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Aksidenti i rëndë ka ndodhur në Korinth rreth orës 18.00 të ditës së sotme, ndërsa mësohet se shoferi shqiptar është identifikuar si B.J., 55-vjeç është me origjinë nga Vlora.

Shqiptari banues në periferi të këtij qyteti në Ksiloqereza dhe ka përplasur fëmijën grek 15 vjeç, i cili ishte duke ecur në një rrugë jo kryesore dhe më pas e ka braktisur atë.

Fëmija u dërgua në spital nga një vajzë shqiptare, por nuk mundi të mbijetonte. Ndërsa shoferi që e përplasi ka rënë në prangat e policisë./Fjala.al/

Të fundit

VIDEO/ Flamuri i PD-së “hyn” me dron në shtëpinë e BBV, mesazh për Luizin

Luiz Ejlli, i konsideruar si ‘luani’ i këtij edicioni të Big Brother VIP, siç duket do të jetë edhe...

VIDEO / Plas sherri mes vajzave në emision: Kujdes me mu se t’i thej gishtat!

Gisela dhe Briki janë dy nga konkurrentet në emisionin “Përputhen”, ku djem dhe vajza mblidhen për të gjetur shpirtin binjak. Megjithatë, jo gjithmonë dashuria triumfon,...

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”/ Ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarrmataj tha në emisionin Now në Euronews Albania se në kohën kur Fatmir Xhafaj ishte ministër i Brendshëm ishte përgatitur...

Para pak muajsh mundi kancerin/ Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktorja meksikane

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e sotëm. E njohur për rolin e saj si antagoniste në...

Shkolla e Policisë “përjashton” ekselentët/ S’lejohen ata mbi 30 vjeç apo që mbajnë syze

Në muajin shkurt 2023, Policia e Shtetit, njoftoi se janë hapur 300 vende vakante për punonjës policie. Kandidatët duhet të paraqiteshin deri më 15...

Lajme të tjera

Web TV