test

Meta me fëmijët jetim: Jeni apeli më i mirë për shoqërinë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“Dita Ndërkombëtare e Jetimëve” ka marrë urime të shumta nga emra të njohur të politikës.

Një ndër to është edhe Presidenti i vendit Ilir Meta i cili ka shfrytëzuar rrjetin social për të shprehur urimet më të ngrohta për ta.

Meta shkruan se jetimët janë apeli më i mirë për shoqërinë.

Postimi i plotë 

Me rastin e Ditës Kombëtare të Jetimëve, pata sot kënaqësinë të prisja një grup fëmijësh pa kujdes prindëror, si dhe artistë e këngëtarë të mirënjohur.

Lotët e jetimëve janë apeli më i mirë për shoqërinë, për të zgjuar dhe lartësuar humanizmin e saj, për të treguar dinjitetin dhe për ta parë problemin e secilit prej tyre si problemin tonë.

Kujdesi dhe edukimi i fëmijëve pa kujdes prindëror, prioritet i të gjithëve ne!

Të fundit

Luftë për vendin e parë në grupin B, formacionet zyrtare të supersfidës Spanjë-Itali

Spanjë-Itali do të mbyllin javën e dytë të Grupit B në Kampionatin Europian, Gjermani 2024, grup në të cilin...

Ambasadori: Kam farkëtuar marrëdhënien më të fortë mes MB dhe Shqipërisë

Ambasadori britanik në Tiranë, Alastair King-Smith u shpreh se gjatë 3 viteve të qëndrimit të tij si diplomat i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri...

Prej kohësh vuante nga sëmundja, ndërron jetë aktori i njohur

Aktori me famë botërore Donald Sutherland, i njohur për rolet në, “Klute” dhe “The Hunger Games”, ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën...

Anglia zhgënjen në Frankfurt, barazim me gola ndaj Danimarkës

Anglia barazoi 1-1 me Danimarkën në Frankfurt, në përballjen e vlefshme për Europianin.  “3 luanët” realizuan të parët me Harry Kane, në minutën e...

Lufta me kancerin, studimi: Stresi, katalizator për përhapjen e metastazave

Tashmë prej një kohe të gjatë dyshohet që ekziston lidhja midis kancerit dhe stresit kronik, ndërkaq është konstatuar që pikërisht tensioni konstant psikik është...

Lajme të tjera

Web TV