FOTO/ Del në bregdet balena gjigante e ngordhur

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një balenë gjigante e ngordhur ka dalë sot në buzë të detit në Essex. Kafsha e madhe aktualisht është ende në ujë në plazhin Clacton, pasi policët po  punojnë për të hequr trupin e pajetë.

Tani atje është krijuar një kordon dhe u është kërkuar njerëzve që të qëndrojnë larg asaj zone raporton The Sun.

Ende nuk është e qartë se çfarë lloj balene është, pasi janë dalluar një varg speciesh të ndryshme në ujërat britanike vitet e fundit.

Policia Essex postoi në Facebook: “Mjerisht një balenë 40-vjeçare është gjetur e ngordhur në Clacton këtë mëngjes. Tani me pjesëmarrje të organizatave të tjera po diskutojmë se si ta heqim atë. Zona është e lidhur me kordon dhe publiku këshillohet të qëndrojë larg. # SocialDistancing # StayAlert”.

Ka pasur raporte të shpeshta për ngordhjen e balenave që lahen në plazhet britanike gjatë viteve të fundit. Në mënyrë tragjike, në shkurt, një balenë gjigante ngordhi pasi shtypi organet e saj të brendshme në një shkëmb në plazh.k.t/Fjala.al/


Të fundit

Shokët i shpërndanë në WhatsApp videon ku kryente marrëdhënie seksuale, 31-vjeçarja vret veten

Prokurorët në Napoli kanë hapur një hetim për vdekjen e një vajze të re e cila besohet se ka...

Fatos Nano në gjendje jo të mirë shëndetësore, transportohet me karrocë në spital (Video)

Një video është publikuar në media, ku shihet ish-kryeministri dhe ish-kreu i PS-së, Fatos Nano i cili mbërrin në një spital privat në Tiranë. Ai...

Pamje spektakolare/ Satelitët e Elon Musk “pushtojnë” Europën, kalojnë edhe në Fier (Video)

Satelitët e manjatit të biznesit, Elon Musk, që kanë “shëtitur” qiejt e Europës, kanë kaluar edhe në Fier. “BalkanWeb” ka publikuar një video, ku shihen...

Plas arma në Borsh, plagoset një person

Disa çaste më parë janë regjistruar disa të shtëna me armë zjarri në Borsh të Sarandës, ku sipas informacioneve paraprake raportohet për të plagosur. Nuk...

Gjykata rrëzon kompaninë turke dhe i jep të drejtë Ministrisë së Mjedisit: Nuk do të ndërtohet HEC në Vjosë

Gjykata Administrative ka mbështetur kërkesat e vazhdueshme të qytetarëve dhe shoqërive civile apo dhe shoqatave të angazhuara për mbrojtjen e mjedisit, lidhur me ndërtimin...

Lajme të tjera

Web TV