Provimi i Gjuhës/Profesori publikon rezultatet: Puna ime dhe e maturantëve të mi u shpërblye

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sot dolën rezultatet e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë të Maturës Shtetërore 2020, ku me notën 10-të ishin vlerësuar vetëm 2.45% ose 760 maturantë, ndërsa 3.11% ishin mbetësa.

Ndërkohë, Ardi Stefa, profesor i Gjuhës Shqipe në një gjimnaz në Vlorë ka publikuar rezultatet e klasës së tij, e cila rezulton me mesatare e lartë 8.96 (9).

Stefa shkruan në një postim në rrjetet sociale se puna e tij dhe e maturantëve të tij u shpërblye.

“Notat e maturantëve të mi në provimin e Gjuhës shqipe dhe letersisë të maturës!❤️❤️❤️
Puna e tyre dhe imja u shpërblyen!
2 nota 10
17 nota 9
3 nota 8
Mesatarja e klasës 8.96 (9)
I falenderoj dhe u uroj suksese!” shkruan Stefa në Facebook./En.Br./Fjala.al

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4063227907052181&set=a.532529266788747&type=3&theater


Të fundit

I bëri serbët të flasin me “vete”, tifozja shqiptare: Më ndryshuan vendin, u ankuan te…

Ndeshja Zvicër – Serbi, rezervoi atë që të gjithë prisnim, emocione të forta, patriotizëm dhe në fund rezultat pozitiv....

VIDEO/ Mbrojtësi i Uruguait shpërthen pas eliminimit: “Janë një tufë hajdutash”

Jose Maria Gimenez, mbrojtësi i Uruguajit, shpërtheu në akuza kundër FIFA-s pas ndeshjes, që skuadra amerikano-latine fitoi ndaj Ganës 2-0, por që  ky rezultat...

Tjetër valë e rrezikshme? Rreth 1 milion raste me Covid-19 në Britani brenda një jave

Sipas të dhënave zyrtare të publikuara të premten, numri i rasteve të reja të Covid-19 në Britani theu sërish shifrën e 1 milion të...

Spartak Ngjela: Saliut i hidhen prangat më 6 dhjetor, nëse guxon e bën ndonjë marrëzi

Nga Spartak Ngjela Protesta e organizuar për në Tiranë në datën 6 dhjetor, kur Tirana duhej të ishte në festë, sepse Bashkimi Evropian ndodhet me...

Mediat greke flasin për piloten, gruaja që “frikëson” Turqinë, fitoi ndër 250 personave

Pilotja greke 29-vjeçare Theodora Dourou ka qenë në fokus të mediave greke si pilotja më e mirë ndër 250 pjesëmarrësve që patën një stërvitje...

Lajme të tjera

Web TV