Çifti Beckham larg jetës monotone, me vilë në Dubai dhe apartament në Burj Khalifa

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Victoria Beckham shpeshherë i ofron fansave pamje nga vilat e saj në Britani apo Shtetet e Bashkuara por familja Beckham ka edhe një tjetër super vilë luksoze, në Dubai.

Stilistja 46 vjeçare postoi foto nga vila e jashtëzakonshme, buzë pishinës bashkë me fëmijët dhe bashkëshortin e saj. E rrethuar me palma të larta, vila ndodhet në ishullin Palm Jumeirah dhe sot në treg kushton plot 11 milionë dollarë.

David e bleu atë në vitin 2002 për 2 milionë dollarë ndërsa vlera e saj ka ardhur gjithnjë në rritje pas zhvillimit ekonomik që Dubai mori pas vitit 2008, me ndërtimin e një shteti krejt të ri, modern e inovator. Në po të njëjtin vit që e bleu, David tha se këtë pronë ja kishte dhuruar prindërve të Victorias, Tony dhe Jackie.

“David e kuptoi se kurrë nuk do të gjente kohë që të jetonte apo kalonte pushime të gjata në Dubai” tha një burim pranë çiftit Bekcham.

E si të mos mjaftonte një super vilë në Dubai, David dhe Victoria kanë në pronësi edhe një apartament, aspak të vogël, në ndërtesën e famshme Burj Khalifa. Sipas revistës Times, familja e bleu këtë apartament për vlerën e 5 milionë dollarëve.

Falë karrierës futbollistike të David dhe karrierës muzikore e prej vitesh si stiliste të Victorias, çifti Beckham zotëron prona në mbarë globin, në vlerën e mbi 70 milionë dollarëve.

Tabolidi “The sun” zbuloi se së fundmi çifti është bërë pronar edhe i një apartamenti luksoz në një nga qiellgërvishtësit më të famshme të Miami, e kompletuar me një tarracë për ngritje helikopteri, pishinë dhe palestër./Re.Gu/Fjala.al

Të fundit

“Koha t’i japim fund luftës më të gjatë”/ Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të fillojnë tërheqjen e...

“6 persona me shkopinj bejsbolli erdhën drejt meje”/ Zbardhet dëshmia e policit në Mamurras

Askush nuk i identifikon me emra të përveçëm të dyshuarit e familjes Fufi në Mamurras, tre prej të cilëve përfunduan në pranga për sulmin...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Shqipëria siguron 50,000 vaksina “Sputnik V”

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot se Shqipëria ka siguruar marrëveshjen për të marrë 50.000 vaksina Sputnik V të Rusisë. “Shqipëria siguron marrëveshjen...

Rama poston dy foto nga takimet elektorale të PS dhe PD: Pa koment

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dy foto nga takimi elektoral i PS dhe PD në Dibër dhe Paskuqan të zhvilluar ditën e sotme. “Pa koment”,...

Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se sot ishte e pranishme në...

Lajme të tjera

Web TV