EKSKLUZIVE/ Uzuni kalon në Hungari, Fjala.al zbulon shumën sa u shit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sulmuesi i kombëtares shqiptare të futbollit, Myrto Uzuni ka gjetur skuadrën e tij të re në Hungari. Kampionia e elitës së futbollit hungarez, Ferencvarosi është klubi që ka blerë kartonin e shqiptarit.

Burime për Fjala.al bëjnë me dije se Uzuni ka kaluar nga Lokomotiva e Zagrebit te skuadra hungareze për një shifër më shumë se 1 milion e 550 mijë eurosh.

Me skuadrën e re, Uzuni do të ketë mundësinë që të jetë pjesë e kualifikueseve të Champions League.

Ndërsa zyrtarizimi nga klubet dhe lojtari pritet që të bëhet në ditët në vijim. Rikujtojmë se futbollisti shqiptar është kërkuar edhe nga skuadra të kampionatit spanjoll dhe atij italian.

Gjatë këtij sezoni me Lokomotiva Zagreb, Uzuni ka shënuar plot nëntë gola dhe ka qenë një titullar i padiskutueshëm në ekipin e tij.

Katerina Tafa/Fjala.al/

Të fundit

Çfarë ndodhi? Romeo Veshaj bën deklaratën e papritur: Jam gati të bëj valixhet…

Romeo Veshaj është shprehur mbrëmë se është gati të marrë valixhet dhe të dalë nga shtëpia e “Big Brother...

A do dërgojë NATO trupa në Ukrainë? ja si përgjigjet presidenti Zelensky

Presidenti i Ukrainës Volodymir Zelensky, i pyetur nga gazetarët në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, ka folur në lidhje me mundësinë...

Rama: Presim të jemi me ju në ditën kur Ukraina do të marrë frymë lirisht

Kryeministri Edi Rama pas Samitit Ukrainë – Evropa Juglindore: Lufta ndalet, duke ndalur agresorit. Ukraina meriton të mbështetet dhe të ndihmohet me të gjitha mjetet...

Rama në konferencë me Zelenskyn: Të nderuar të mikëpresim një udhëheqës të rezistencës

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kombi shqiptar mbështet Ukrainën në luftën e saj kundër agresionit rus. Në një konferencë të përbashkët për shtyp në Tiranë...

Samiti i Ukrainës në Tiranë/ Erdogan: Gati të rikthejmë palët në tryezën e bisedimeve

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka mbajtur një fjalë përshëndetëse në samitin për Ukrainën që po mbahet në Tiranë. Në një videomesazh presidenti...

Lajme të tjera

Web TV