Shkon në katër numri i policëve të infektuar, vetëkarantinohet drejtori i policisë Elbasan

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vazhdon të rritet numri i personave të infektuar nga COVID-19, por kësaj here infektimet vijnë sërish nga radhët e policisë.

Ditën e sotme ka rezultuar i prekur nga koronavirusi shefi I Policimit në Komunitet duke e çuar kështu në 4 numrin e të infektuarve nga radhët e policies në Drejtorinë e Policisë Elbasan.

Mësohet se I infektuari është një 40-vjeçar nga Berati.

Si pasojë  infektimit të 4 punonjësve të policisë është vetëkarantinuar për 14 ditë edhe Drejtori i Policisë së Qarkut Elbasan.

Drejtori i policisë Elbasan rezultoi negativ në testin e parë, por sërish po qëndron në karantinë.

Ditën e djeshme Shqipëria shënoi rekord me numrin e të infektuarve me 117 raste të reja brenda 24 orëve. /Ra.My. Fjala.al/

Të fundit

Mbërrin në Tiranë presidentja e Hungarisë, pritet me ceremoni zyrtare nga Begaj

Mbërrin në Tiranë presidentja e Hungarisë, Katalin Novak. Ajo është pritur me ceremoni zyrtare nga presidenti Bajram Begaj. Pas takimit...

Veliaj publikon videon e veçantë me të birin: Gëzuar 1 Qershorin të gjithë fëmijëve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj u ka uruar 1 qershorin të gjithë fëmijëve. Teksa ka publikuar një video duke luajtur me të...

Historia e urës së Bruklinit dhe parada e elefantëve

Për t'u provuar njujorkezëve se ishte e sigurt, Ura e Bruklinit u testua nga një paradë e kafshëve të rënda ekzotike: elefantëve, dromedarëve dhe...

Lindi më 1 qershor 1926/ Merlin Monro, misteret e vdekjes se seks simbolit amerikan

Nga Leonard Veizi Ishte 36 vjeç dhe si shumë të tjerë dhe vuante nga insomnia, një term mjekësor që tregon pagjumësinë. Për këtë merrte qetësues...

Dy komisariate ndryshojnë varësinë, vëmendje krimeve kibernetike dhe problemeve në…

Me fillimin e muajit Qershor policia e shtetit ka zyrtarizuar disa ndryshime ne menyrën e organizimit të punës së  saj. Prej kësaj të enjte komisariati...

Lajme të tjera

Web TV