Hysaj shënon me Napolin, Meta nxjerr videon: Gol i jashtëzakonshëm

113 563 lexime

77,493FansaPëlqeje

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj ka realizuar mbrëmjen e e së shtunës golin e parë të tij me fanellën e Napolit.

Hysaj realizoi në minutën e ‘8 të takimit përballë Sassuolos, teksa i befasoi të gjithë me një gjuajte nga distanca.

Fraksioni i parë i lojës u mbyll me rezultatin 1-0 me golin e vetëm të realizuar nga shkodrani.

Ky gol ka sjellë reagimin e një sërë figurash publike përfshirë këtu edhe Presidentin Ilir Meta, i cili ka shpërndarë në rrjetet sociale videon e  atij momenti.

“Ju përshëndes dhe ju uroj të gjithëve një natë të qetë, me këtë gol⚽ të jashtëzakonshëm të shënuar mbrëmjen e sotme nga një prej yjeve të Kombëtares sonë Elseid Hysaj. 👐🇦🇱”- shkruan Meta bashkëngjitur videos.

Kujtojmë që shqiptari është pjesë e skuadrës së Napolit nga sezoni 2015-2016, teksa më herët u aktivizua një sezon edhe me skuadrën e Empolit në elitën e futbollit italian.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Liga e Kampioneve mbyll turin e 16-shes, përcakton 4 çiftet çerekfinaliste

Veprimtaria më prestigjioze e klubeve të kontinentit, Liga e Kampioneve, ka përmbyllur turin e 16-shes, duke përcaktuar edhe duelin...

Mbyllet Drejtoria Arsimore në Elbasan, drejtoresha pozitive me COVID

Mbyllet drejtoria Arsimore në Elbasan. Drejtoresha ka rezultuar pozitiv me COVID-19, teksa mësohet se i gjithë stafi është karantinuar. Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë,...

Kampionia e Kosovës, Drita, në finale të turit paraeliminator të Ligës së Kampioneve

Kampionia e Kosovës, Drita, ka mposhtur kampionen e Andorrës, Inter Eskaldesin, me shifrat 2-1, duke siguruar kështu të drejtën për të shkuar në finalen...

UEFA shpall vazot, Astana, Karabagu, Makabi i Tel Avivit dhe Dinamo e Tbilisit, kundërshtarët e Tiranës

Organizmi që qeveris futbollin kontinental, UEFA, ka përditësuar pak më parë edhe ndarjen e vazove për shortin që do të hidhet ditën e diel,...

Shorti i së hënës, përvijohen skenaret “shqiptare” të turet eliminatore të Ligës së Evropës

Të hënën, në Nion të Zvicrës, hidhet shorti i Ligës së Evropës dhe tanimë është krijuar një ide, sado e përgjithshme se çfarë mund...

Lajme të tjera

Web TV