Dëmtohet rrjeti, OSHEE: Këto zona kanë mbetur pa energji elektrike

113 563 lexime

77,492FansaPëlqeje

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në Durrës njoftoi ditën e sotme se disa zona janë pa energji për shkak të një defekti teknik.

Ky lajm është bërë publik nga OSHEE përmes një njoftimi për media, ku bën me dije se pa drita janë banorët që jetojnë në Manzë, në Gjirin e Lalzit dhe në Kodër Ishëm.

“Njoftim për abonentët #Durrës. Për shkak të një defekti në segmentin magjistral Manzë-Shkafane të NST Manzë, ka mbetur prej 60 minutash pa energji një pjesë e zonës përfshi dhe Gjirin e Lalzit.

Grupet e avarise së OSSH #Durrës janë në terren dhe po japin pjesë energji në të gjitha zonat e prekura nga ky defekt. Aktualisht janë pa energji zona e Gjirit të Lalzit dhe Kodêr Ishmi”,-njofton OSHEE.ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Zhduket e mitura në Vlorë/ Babai kërkon ndihmë mes lotësh: Telefonata e fundit që bëri Një vajzë  e mitur e...

Ditën “arrest shtëpie”, natën dilnin grabisnin me dhunë, në pranga dy adoleshentë

Thyen masën e sigurisë "arrest në shtëpi" dhe kryenin vjedhje gjatë natës, kapen dhe vihen në pranga 2 shtetas. Burime policore bëjnë me dije se...

“Unë ‘gjatoshi gjuhëshpatë’ dhe ai ‘gjarpëroshi mendjemprehtë’”, Rama kujton Sabri Godon

Kryeministri Edi Rama në një homazh për Sabri Godon, postuar në rrjetet sociale, kujton se atij i dukej ironike “që unë, “gjatoshi gjuhëshpatë” i...

Gjendet e mbytur një grua gjendet në lumin Vjosë

Gjendet trupi i pajetë i një gruaje 44-vjeçe, e mbytur në lumin Vjosë. Trupi i pajetë i gruas, identiteti i së cilës ende nuk bëhet...

Pogradec/ Dalin pamjet e makinave të shkatërruara nga plumbat, dyshohet se u qëllua 100 herë

Dalin pamjet e makinave luksoze të shkatërruara nga plumbat pas të shtënave me armë mëngjesin e sotëm në parkingun e një hoteli në Tushemisht. Kanë...

Lajme të tjera

Web TV