“Perëndimi i diellit në Durrës është ëndërrimtar”/Ambasadorja Kadare poston foto nga plazhi

113 563 lexime

77,366FansaPëlqeje

Ambasadorja e Shqipërisë në OKB, Besiana Kadare, e cila është e bija e shkrimtarit të madh Ismail Kadare, duket se ka zgjedhur që ditët e nxehta të verës t’i kalojë në Shqipëri.

Së fundmi, ambasadorja Besiana Kadare, ka postuar në rrjetet sociale dy foto në momentin e perëndimit të diellit në Durrës.

“Perëndimi i diellit në Durrës është ëndërrimtar i bukur. Qetësuese dhe plot premtime për rinovim…” shkruan Besiana Kadare krahas fotove.

Kujtojmë se familja Kadare ka një vilë buzë detit në Qerret ku kalojnë shpesh herë pushimet e verës çifti Kadare së bashku me fëmijët dhe nipërit e tyre.

/En.Br./Fjala.al

Të fundit

Kallëzimi/ Gjetja e proklamatës së Pavarësisë, SPAK-u e dërgon çështjen në Prokurorinë e Tiranës

Nga Elvis Myrta Prokuroria e Posaçme shqyrtoi kallëzimin e avokatit Kujtim Cakrani për gjetjen e proklamatës orgjinale të Pavarësisë dhe...

“Nuk bëhet”, 10 foto për të mbajtur barkun me dorë

Profesori Ardi Stefa vijon në profilin e  tij të sjellë fotografi shumë intereante në një rubrikë që e ka quajtur “Nuk bëhet”. Janë fotografi nga...

Dorëhiqet nëndrejtori i Policise së Tiranës

Është dorëhequr nga detyra detyra nëndrejtori i Policisë së Tiranës, Arsen Sinomati. Sipas burimeve dorëheqja e Arsen Sinomatit ka ardhur për arsye personale. Disa vite më...

Parashikimi i motit, e premte 18 shtator 2020

Dita nis me alternime kthjellimesh dhe vranësira të herë pas-herëshme, të cilat pas mesditës do të pësojnë zhvillim në zonat malore dhe kryesisht në...

Moderatorja Erjona Keta, imazhi i “FJALA TV”

Në sezonin e ri televiziv, grupit mediatik "Fjala" i është bashkuar edhe Erjona Keta si moderatore e edicionit qendror të lajmeve në "FJALA TV". Erjona...

Lajme të tjera

Web TV