U thirr për të dëshmuar në Hagë, a do të japë dorëheqjen Ali Ahmeti?

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti pritet të udhëtojë drejt Hagës gjatë këtij muaji, pas ftesës së këtij institucioni për të dëshmuar.

Sipas Gazetës Express, mendohet se Ahmeti do të japë dorëheqjen gjatë muajit shtator pasi procedura e dëshmisë për prokurorët e dhomave të specializuara është e gjatë duke bërë të pamundur kryerjen e detyrave të tij si kryetar partie.

Në BDI është dëshmuar se figura e Ali Ahmetit është unifikuese dhe ka shuar çdo tentim për përçarje.

Nga burime jozyrtare përflitet edhe emri i Artan Grubit që mund të jetë kryetar i BDI-së deri në kongresin e ardhshëm partiak shkruan Gazeta Express, Grubi vjen nga pozita e zv/kryeministrit të parë të shtetit, që në këtë rast është pozita më e lartë që mban një shqiptar në Maqedoni të Veriut./Fjala.al/Ke.Ba 

 

Të fundit

Zyrtare, Moska do të nisë vaksinimin kundër koronavirusit brenda javësh

Kryetari i Moskës, Sergei Sobyanin, ka thënë se vendi që ai udhëheq do të nisë vaksinimin masiv kundër koronavirusit...

Moti, kthjellime dhe vranësira kalimtare gjatë ditës

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë kushtet e motit në vendin tonë gjatë paradites, ku më të shpeshta vranësirat do jenë në pjesën...

Leonard Karaj: Rama, një diktator në demokraci

Kërkimi i mandatit të tretë rresht si kryeministër nga Edi Rama, po përkthehet nga kundërshtarët e tij si “instalim diktature”… Rrugëtimi i Ramës në...

Spartak Ngjela: Diktator? Rama është i kontrolluar ndëkombëtarisht

Kërkimi i mandatit të tretë rresht si kryeministër nga Edi Rama, po përkthehet nga kundërshtarët e tij si “instalim diktature”… Rrugëtimi i Ramës në...

Analiza/ A është diktator Edi Rama?

Nga Lorenc Vangjeli

Lajme të tjera

Web TV