Tirana “hap thesin”, ja sa do shpërblehen lojtarët nëse mposhtin serbët e Zvezdës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sonte, bardheblutë e Tiranës do të luajnë kundër serbëve të Zvezdës, ndërsa nga ana e presidentit Refik Halili është vënë një superpremio në tavolinë.

Kështu, pas milionave të Tbilisit, presidenti pritet të hapë thesin dhe të japë një tjetër shpërblim në rast kualifikimi.

Sigurisht, nëse ekipi ia del, atëherë bardheblutë mund të marrin më shumë se 120 milionë lekët që morën në sfidën me Tbilisin.

Orët e fundit është folur për një premio 200 mijë euro, por ende nuk ka një konfirmim zyrtar, nga drejtuesit.

Zakonisht, Halili ua komunikon shumën e premiove lojtarëve pak orë para fillimit të ndeshjes./Bl.Ba/Fjala.al


Të fundit

“Zgjidhni punën dhe jo dhunën”/ Rama poston videon: O miq tropojanë që s’jeni tropojsa, ata që i votuat 30 vjet veç sherrin u keni...

Në ditën e fundit të fushatës zgjedhore kryeministri Edi Rama ka publikuar një video ku tregon se si ka...

“Është tre hapa para”/ Spartak Ngjela i sigurt: Ja kush është fituesi i zgjedhjeve të 25 prillit

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka mendimin se fitorja e Lulzim Bashës, në zgjedhjet e 25 prillit është e pamundur. Avokati shtoi se Basha...

“Ti merr lekët, më jep votën”/ Kandidati i LSI blen vota në Tiranë: Tako Monën, mos e ngri zërin se kemi kontrolle (Video)

Në një video ekskluzive në Breaking në Top News shihet me zë e figurë se si kandidati i LSI Etjon Joka blen votat në...

Deklarata e Xhelal Mziut/ Kreshnik Spahiu: “Agimi i Artë” s’bëri asgjë më shumë në Greqi sesa PD në Shqipëri

Kreshnik Spahiu ka reaguar për video skandalin e PD-së, në të cilën Xhelal Mziu premton vrasje të tjera. “Ju thashë dje që po armatoset veriu...

‘Befason’ Lorik Cana, prezanton me mall ish të dashurën e tij (Foto)

Lorik Cana mes siguri ka bërë për ujë të ftohtë bashkëshorten e tij mbrëmjen e sotme. Si fillim ai ndau në Instagram disa fjalë...

Lajme të tjera

Web TV