Shtator 2020/ Lista e plotë e filmave dhe serialeve që vijnë këtë muaj nga Netflix

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndërsa sapo kemi hyrë në një muaj të freskët, mund të jetë tejet joshëse të akomodoheni në divan me një film apo serial të mirë televiziv.

Këtë shtator nuk keni përse të mërziteni.

Një muaj i ri ka filluar, që do të thotë se Netflix po shton kapacitetet e saj për ta transmetuar.

Këtë muaj, do të paraqiten shumë filma interesantë.

Fjala.al sjell listën e plotë të filmave dhe serialeve që vijnë në Netflix në Shtator 2020.

1 shtator

 • Black Books series 1-3
 • Body Fixers season 2
 • Bookmarks: Celebrating Black Voices season 1
 • Borgen (all series)
 • The Boss Baby: Get That Baby!
 • Come Dine with Me season 1
 • Felipe Esparza: Bad Decisions/Malas Decisiones
 • Keeping Up with the Kardashians seasons 3-4
 • The Match
 • Mr Bean season 1
 • Mr Bean: the Animated Series seasons 1-2
 • Shameless (US) season 9
 • They’ve Gotta Have Us season 1
 • Top Chef
 • True: Friendship Day

Filmat e mëparshëm që rikthehen në Netflix

 • A Beautiful Mind (2001)
 • Blow (2001)
 • Charlie and the Chocolate Factory (2005)
 • Chasing Liberty (2004)
 • Curse of Chucky (2013)
 • Darkman (1990)
 • Demolition Man (1993)
 • Dinner for Schmucks (2010)
 • Don’t Be a Menace to South Central while Drinking Your Juice in the Hood (2006)
 • Dudley Do-Right (1999)
 • Fear (1996)
 • 40 Days and 40 Nights (2002)
 • Freddy vs Jason (2003)
 • GI Joe: The Rise of Cobra (2009)
 • Indecent Proposal (1993)
 • Kill Me Three Times (2014)
 • 9 (2009)
 • The Spiderwick Chronicles (2008)
 • Sudden Death (1995)
 • The Sum of All Fears (2002)
 • Watchmen (2009)
 • Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971)
 • Zodiac (2007)
 • Zoolander (2001)
Call The Midwife

2 shtator:

 • Chef’s Table: BBQ season 1
 • Freaks – You’re One of Us
Lexo edhe :  Milan-Ibrahimovic “dashuri” e përjetshme, kuqezinjtë i ofrojnē rinovimin 41-vjeçarit

3 shtator

 • Call the Midwife season 8
 • Love, Guaranteed
 • Young Wallander season 1

 4 shtator

 • Away season 1
 • I’m Thinking of Ending Things
 • Spirit Riding Free: Riding Academy Part 2

7 shtator

 • My Octopus Teacher
 • September 8:
 • Starbeam season 2

9 shtator

 • Cuties
 • La Linea: Shadow of Narco
 • Get Organized with the Home Edit season 1

10 shtator

 • The Gift season 2
 • The Idhun Chronicles season 1
 • Julie and the Phantoms season 1

11 shtator

 • The Duchess season 1
 • Family Business season 2
 • Pets United

15 shtator

 • Beyond Scared Straight season 4
 • Hope Frozen: a Quest to Live Twice
 • Izzy’s Koala World season 1
 • Michael McIntyre: Showman
 • Misfits seasons 1-5
 • Taco Chronicles season 2

16 shtator

Tom Holland as Arvin Russell in The Devil All The Time
 • Baby season 3
 • Challenger
 • Criminal season 2
 • The Devil All the Time
 • Sing On! season 1

17 shtator

 • Dragon’s Dogma season 1

18 shtator

 • American Barbecue Showdown season 1
 • Jurassic World: Camp Cretaceous season 1
 • Ratched season 1
Judy Davis as Nurse Betsy Bucket in Ratched
Judy Davis as Nurse Betsy Bucket in Ratched (Image: SAEED ADYANI/NETFLIX)

23 shtator

Enola Holmes Film

25 shtator

 • Sneakerheads

29 shtator

 • Welcome to Sudden Death

Date TBC:

 • Blow (2001)
 • Charlie and the Chocolate Factory (2005)
 • Deadpool (2016)
 • Donnie Brasco (1997)
 • Early Man (2018)
 • First Man (2018)
 • Freddy vs. Jason (2003)
 • Halloween (2018)
 • Indecent Proposal (1993)
 • Johnny English (2003)
 • Johnny English Reborn (2011)
 • Johnny English Strikes Again (2018)
 • Kick-Ass (2010)
 • Night School (2018)
 • Parenthood (1989)
 • The Prince of Egypt (1998)
 • Slaughterhouse Rulez (2018)
 • Watchmen (2009)
 • Willy Wonka & the Chocolate Factory (1971)
 • Zoolander (2001)/Er.Ke/Fjala.al/

 

Të fundit

‘Do sjellim ndryshimin për qytetarët e Tiranës’/ Braimllari: Me Këlliçin ulim taksat

Sekretari organizativ i Partisë së Lirisë Endrit Braimllari, njëkohësisht kandidat për Këshillin Bashkiak të Tiranës deklaron se me Belind...

Temperatura nën zero dhe dëborë/ Surprizat e motit për javën e ardhshme

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme me origjinë polare gjatë javës që vjen. Depërtimi i...

“Është cënuar siguria kombëtare”/ Gogu: Të nisë urgjent hetimi për Monika Kryemadhin!

Nënkryetari i grupit parlamentar socialist, Toni Gogu u ka bërë thirrje organeve hetimore që të nisin hetimin për deputeten e Partisë së Lirisë, Monika...

Një ditë pasi la spitalin, Papa Françesku kryeson shërbesën e së Dielës

Papa Françesku drejtoi një shërbim të së Dielës së Palmës një ditë pasi u lirua nga spitali pas një periudhe bronkiti dhe i kërkoi...

Veliaj flet për pastrimin në Tiranë/ I dhamë fund tymit kanceroz që vinte nga mbetjet

Kryetari i bashkisë së Tiranë, Erion Veliaj, në videomesazhin e kësaj fundjave jave foli për pastrimin e kryeqytetit. Veliaj tha se institucioni që ai...

Lajme të tjera

Web TV