E lidhi në ballkon dhe e përdhunoi mbi 1 muaj, ja drama e vajzës së mitur në Pogradec

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ngjarja tronditëse e ndodhur në Pogradec ku një 14-vjeçare u përdhunua sistematikisht dhe u rrah brutalisht nga një 46-vjeçar ka shokuar mbarë opinionin publik.

Abuzimi ka ndodhur në banesën e autorit, Blerim Bizgjonit, ku ai jetonte me vajzat dhe bashkëshorten. Kjo e fundit nuk ka mundur të dëshmojë në polici për ngjarjen pasi për shkak të një aksidenti ajo nuk mund të flasë.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Vërdovë të Pogradecit, ku Blerim Bizgjoni ka përfituar nga kushtet e skajshme të varfërisë së familjes Qesolli dhe ka përdhunuar vajzën e mitur.

Prej një viti e gjysmë Bizgjoni merrte në banesën e tij të miturën me pretekstin se ajo do të mësonte me vajzën e tij dhe do ta ushqente duke ndihmuar kështu familjen e saj.

Mësohet se 46-vjeçari ka kryer marrëdhënie seksuale me të miturën ditën e Kurban Bajramit dhe më pas e ka kërcënuar vajzën që të mos tregojë gjë. Ajo është mbajtur në ballkon e lidhur nga autori nën kërcënim.

Vajza, në datën 1 gusht ka ikur në banesën e saj por nuk ka treguar asgjë tek prindërit. Më pas duke e kërcënuar autori ka arritur ta kthejë sërish në banesë e tij.

Vajza ka rrëfyer për ngjarjen në polici ku një detaj tjetër ka ngritur shqetësime tek grupi hetimor. Vajza ka treguar se ditën kur ka shkuar në shtëpinë e Bizgjonit, atje ka qenë një vajzë tjetër, të cilën ai e kishte larguar nga shtëpia po atë ditë.

Minorenia ka dëshmuar në polici se me familjen e Blerim Bizgjonit kishin lidhje krushqie, ndërkohë që abuzimi më të ka vijuar për më shumë se një muaj./Re.Gu/Fjala.al

Të fundit

Aktori i njohur francez në telashe, akuza për përdhunim e dhunë seksuale ndaj një 22-vjeçare

Aktori i njohur francez Gerard Depardieu ndodhet në hetim për përdhunim dhe dhunë seksuale ndaj një aktoreje të re...

17-vjeçari humbi betejën me Covid-19, mjekja e përlotur rrëfen fjalët e fundit të tij

E hëna e 22 shkurtit shënoi viktimën në moshë më të re në vendin tonë nga Covid. 17-vjeçar, Qamil Seiti nga Tirana, humbi betejën...

Aksident masiv në autostradë, përplasen 39 makina, plagosen 10 persona (VIDEO)

Në një autostradë në Bashkiria të Rusisë, 39 makina u  përfshinë në një aksident si shkak i motit të keq, raporton AW. Aksidenti ndodhi në...

Edhe Bulku zbret në fushë, ekipi kombëtar të Nën-17-vjeçarëve nis përzgjedhjet

Ekipi Kombëtar i Nën-18-vjeçarëve do të zhvillojë të enjten (datë 25 shkurt 2021) një seleksionim me lojtarë të vitlindjeve 2005-2006 nën drejtimin e trajnerit...

Kandidati i PD-së në Korçë: Do t’ju japim kredi të lani borxhet

Kandidati i Partisë Demokratike në Korçë, Andrea Mano ka qenë i pranishëm në një familje në zonë prej nga ka bërë një premtim ‘qesharak’....

Lajme të tjera

Web TV