Video/Sot një vit nga tërmeti i fortë i 21 shtatorit

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Sot 1 vit nga tërmeti paralajmërues i 26 nëntorit 2019, i cili shkaktoi 51 viktima dhe la qindra të tjerë të plagosur.

Lam pas 1 vit të vështirë dhe me sfida të mëdha.

Një ndër këto sfida ishin edhe tërmetet e njëpasnjëshme, të cilat arritën pikun me goditjen fatale të 26 nëntorit.

I cilësuar si një nga tërmetet më të forta me të cilat ishte përballur vendi ynë, 6,4 i shkallës Rihter.

Termeti i 26 nentorit ishte kronikë e një fatkeqesie të paralajmeruar, që në 21 shtator.

Në 21 shtator 2019, vendi u trondit nga një termet i cili edhe pse fatmirësisht nuk pati viktima shkaktoi panik të madh tek qytetarët e Tiranës duke bërë që njerzit të linin shtëpitë dhe të dilnin në rrugë.

Rreth orës 16:04, pasditen e të shtunës së 21 shtatorit 2019, u regjistrua një tërmet 5,8 ballë 32 km larg Tiranës, në detin Adriatik.

Ky tërmet la pas 915 banesa të dëmtuara dhe famirësisht pa dëme në njerëz.

 

 

 

Të fundit

Momenti kur tërmeti shkatërron pallatin në Turqi (Video)

Ky është momenti i frikshëm kur tërmeti 6.9 ballë shkatërron një pallat në Turqi. Mediat vendase bëjnë me dije se...

Ardian Ismaili debuton për Specian, luan për afro 15 minuta në fitoren në Kupë

Luan për afro 15 minuta në fitoren 2-0 në Kupë në fushën e Çitadelës. Mbrojtësi i Kombëtares, Ardian Ismajli, ka mbetur i kënaqur me...

Mbyllje e dytë nga COVID-19? Basha: Po fshehin shifrat

Në bashkëbisedimin e tij të radhës me gazetarët, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila dje...

Pamje të frikshme nga Turqia/ Ja dëmet e shkaktuara nga tërmeti 6.6 ballë (Foto dhe Video)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë dhe Greqinë. Epiqendra ishte në ishullin grek të Samos që ndodhet pranë brigjeve turke. Qyteti...

Vetë-ekzaminoni gjëndrën tiroide në vetëm një minutë

Gjëndra tiroide është një rregullator i punës së të gjitha qelizave të trupit, pasi hormonet që prodhon ndikojnë drejtpërdrejt në metabolizmin e qelizave, prandaj...

Lajme të tjera

Web TV