Dramë në Madrid/ Reali pa busull shokohet nga Shakhtar

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Reali i Madridit ka marrë një humbje befasuese në Champions League nga Shakhtar Donetsk me shifrat 2-3.

Në pjesën e parë skuadra e Zidane ishte pa busull në fushë duke u shpërfytyruar 0-3 nga golat e Tete në minutën e 29’, autogoli i Varane dhe goli i Solomon në minutën e 42’.

Në të dytën skuadra e Zidane tentoi të zgjohej, por supergoli i Modric dhe goli i Vinicius Jr nuk mjaftuan për të kthyer rezultatin. Fundi ishte dramatik për Realin pasi VAR i anuloi golin e barazimit nga Valverde për pozicion të parregullt.

Skuadra e Zidane merr humbjen e dytë radhazi, pas asaj ndaj Cadiz, në La Liga.

Pa.Va/Fjala.al

 

Të fundit

Turqia merr vendimin: Ndalon hyrjen e avionëve të posaçëm për pacientë me Covid-19

Autoritetet turke kanë marrë vendimin se nuk do të pranojnë më pacientë me Covid nga vendet e tjera që...

Arti në zi/ Shuhet në moshën 87-vjeçare regjisori i njohur Muharrem Fejzo

Regjisori i njohur Muharrem Fejzo ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 87-vjeçare nga Covid-19. Lajmin e trishtë e ka bërë me dije...

Efektet globale të pandemisë së Covid-19, a do të ketë më shumë apo më pak lindje?! Ja çfarë parashikohet

Pandemia mund të ulë numrin e foshnjave në shtetet e pasura. Ndoshta, edhe më tepër në vendet e varfra. Kur Kampala hyri në karantinë për...

Parashikimi i motit për sot

Mbrëmjen e djeshme Dardha e Korçës u zbardh nga reshjet e dëborës. Ditën e sotme mbi vendin tonë, sipas Meteoalb, do të mbizotërojë një...

Angelina Jolie i rikthehet filmave, por jo si aktore

Aktorja dhe producentja e dashur e filmave, Angelina Jolie do të jetë sërish pjesë e tyre por këtë herë si regjisore. Jolie do të drejtoje...

Lajme të tjera

Web TV