Akuzat e Bashës për fshehjen e viktimave nga Covid-19/ Reagon Rakacolli: Kanë kaluar çdo cak njerëzor

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Zëvendës ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, ka komentuar akuzat e kreut demokrat Lulzim Basha, ku sipas këtij të fundit, po fshihet numri i viktimave nga Covid-19.

Në një intervistë për Report TV, ajo tha se me këto akuza kanë kaluar çdo cak njerëzor, ndërsa ka bërë thirrje që një gjë e tillë tu lihet në dorë mjekëve të cilët po e bëjën detyrën me shumë përgjegjshmëri.

“Le t’ia lëmë profesionistëve fjalët e fundit, le të mos e përfshimë akoma më shumë politikën në punën e mrekullueshme që po bëjnë mjekët. Të bësh akuza të tilla në një kohë që mjekët po bëjnë punë për të luftuar ne Covid-19, është një gjë e paprecedentë e poamenduar që ka kaluar përtej çdo caku njerëzor jo politikë”, tha ajo.

Edhe ditën e sotme Basha ripërsëriti akuzat se numri i viktimave nga Covid-19 po fshihet, duke shtuar se PD zotëron kopje ku vërtetohet kjo gjë.

 

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Formula 1, Ekleston: Hemilton-“Mercedes”, shumë zhurmë për asgjë… thjesh “shou”

Ende nuk po ka “tym të bardhë” sa u përket lajmeve të shumëpritura për të apasionuarit e Formulës 1,...

Gjykata Evropiane gjobit Rumaninë për rastin e dy transgjinorëve

Rumania refuzoi t’iu njohë identitetin gjinorë dy personave transgjinorë me arsyetimin se ata nuk kishin bërë operacione për ndryshimin e gjinisë. Në lidhje me këtë...

Djarmati sqaron merkaton e Vllaznisë: Presim Gjinon, Sise na pëlqen, Dunga e Hoxhaj nuk ikin

Vllaznia kryeson renditjen e Superiores e shkëputur plot 9 pikë nga ndjekëset më të afërt dhe, natyrshëm, ka besim dhe entuziasëm në kampin shkodran...

Dinamo / Fabricio Mikoli: Kjo, një përvojë e re për mua, skuadra më pëlqen

Por si ish-futbollisti i Interit, ashtu edhe ndihmësi i tij, ish-futbollisti në të tjera i Juventusit dhe përfaqësueses axurre, duket se e kanë këtë...

Dinamo / Moriero: Ky, basti i jetës sime, suksesi arrihet me përunjësi

Françesko Moriero e pohon se Dinamo është basti i jetës së tij, për të ringjallur karrierën si trajner, teksa si futbollist mund të thuhet...

Lajme të tjera

Web TV