Situatë kritike/ Shifra rekord nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Maqedonia e Veriut ka regjistruar të premten 39 viktima nga Covid-19, 1,237 persona të infektuar, si dhe 748 të shëruar.

Numri më i madh i viktimave është regjistruar në Shkup, gjithsej dhjetë persona. Të dhënat i referohen testimit të 3,200 personave.

Deri më tani me COVID-19 janë diagnostikuar 52,449 persona, prej tyre 1,462 kanë humbur jetën, 30,952 janë shëruar, ndërsa raste aktive janë 20,035 persona.

Qeveria e Maqedonisë së Veriut të premten në mbrëmje shpalli gjendjen e krizës në gjithë territorin e vendit.

Pa.Va/Fjala.al

Të fundit

Formacionet/ Daja merr frymë lirisht për zgjedhjet, Dede “i mban kartat pranë gjoksit”

Ndërkohë që Partizani ka vazhdon përgatitjet për derbin kundër Tiranës dhe në prag të ndeshjes derbi, të kuqtë kanë...

Partizani/ Daja: Nuk e vendos derbi se cila skuadër do ta sfidojë Vllazninë kryesuese

Do të jetë Partizani pritës të enjten, në derbin e madh të kryeqytetit ndaj Tiranës, që do të zhvillohet në orën 18:00 në Stadiumin...

“ Joe , ti e di që un fitova” mesazhi në letrën që Trump i la Biden

“Joe, ti e di që unë fitova”. Ka qenë ky mesazhi që pak më parë bëri bujë në mediat botërore pas letrës së fundit...

Nuk do ta besoni dot! Shikoni çfarë ndodh në Parlamentin Europian

Komisioneri Evropian për Punët e Brendshme, suedezja Ylva Julia Margareta Johansson, ka habitur në Parlamentin Europian, ku gjatë një pushimi në një seancë plenare,...

Biden president i SHBA-së /Balla: Një zë kryesor mbështetës i kauzës shqiptare për pavarësimin dhe shtetin e pavarur të Kosovës

Kryetari i Grupit Parlamemtar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka reaguar pas ceremonisë së inagurimit të Presidentit të ri të SHBA, Joe Biden. Përmes një...

Lajme të tjera

Web TV