Reshat Arbana për Muharrem Fejzon: U shkëput një gjerdan i kinemasë shqiptare

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Aktori i njohur, Reshat Arbana ka reaguar pas vdekjes së regjisorit Muharrem Fejzo. Ai e ka cilësuar ndarjen nga jeta të regjisorit si një humbje të madhe për artin.

Në një prononcim për ‘News24’, Arbana tha se Muharrem Fejzo ishte një prej regjisorëve më të mirë shqiptarë si dhe ka qenë një prej miqve të tij më të mirë.

“Humbja e tij, lajm i trishtë për artin. U shkëput një gjerdan I kinemasë shqiptare. Me Muharremin kam luajtur me të tek ‘Fijet që Priten’. Ngushëllime familjes dhe të gjithë miqve të tij. Fejzo ishte një prej regjisoreve më të mirë shqiptarë. Ka qenë një prej miqve të mi më të mirë”, tha aktori Arbana.


Të fundit

“Paramilitarët e PD po….”/ Balla: Gazment Bardhi largoi vrasësin e Xhuvanit nga vendi i ngjarjes

Kreu i grupit të PS, Taulant Balla ka deklaruar se vrasësi i Pjerin Xhuvanit në Elbasan është larguar nga...

“PD sapo mori në mbrojtje vrasësin”, Balla: Furgonat e PD me persona të armatosur po kontrollonin këdo që kalonte në Elbasan

Deputeti socialist Taulant Balla ka reaguar menjëherë pas deklaratës së Gazment Bardhit për vrasjen në Elbasan. Balla tha se PD nuk e dënoi ngjarjen, mori...

Elbasan/ Tentuan të kalojnë vendin e hetimit, shoqërohen dy persona në polici, ndodh live

Gjatë transmetimit të emisionit Open dy persona që tentuan të kalonin në vendin e rrethuar nga policia, në të cilën akoma po hetohet, janë...

Marrëzia e radhës e PD, Florenc Hoxha ndalon iftarin e shtruar nga Elvis Naçi

Nuk ka fund marrëzia e përfaqësuesve të LSI dhe PD. Teksa mbrëmjen e sotme ishte parashikuar shtrimi i një iftari për banorët e lagjes...

E trishtë/ Shuhet ish-ministri i njohur, ja çfarë ndodhi me të

Është ndarë nga jeta në moshën 77-vjeçare Hasan Halili, i cili ka mbajtur disa poste të rëndësishme në politikën shqiptare. Hasan Halili ka qenë ish-deputet...

Lajme të tjera

Web TV