Pipero: Ja momenti i parë kur patëm frikë në Infektiv, vaksinën e bëj i pari “live”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mjeku i Infektivit Pëllumb Pipero ka rrëfyer në emisionin “Opinion” për momentet e vështira në spital gjatë këtyre muajve të vështirë për shkak të pandemisë.

Ai u shpreh se momenti më i vështirë ishte kur është pyetur në studio nëse COVID-i kishte hyrë në Shqipëri dhe u përgjigj me “po”, ndërsa momente të vështira kanë qenë edhe humbja e jetës nga pacientët apo kolegët.

Për sa i përket frikës nga pandemia, ai tha se frikë ka patur në momentet e para kur Infektivi u gdhi me dy pacientë të infektuar, ndërsa shtoi se mendon që në janar do të ketë rritje të rasteve.

Mjeku u shpreh se do ta bëjë vaksinën i pari dhe “live” në një emision, ndërsa shtoi se pret që fundi i pandemisë në vendin tonë të jetë në muajin mars.

“Momenti më i vështirë ka qenë kur më ka pyetur Fevziu në studio nëse ka hyrë COVID-i në
Shqipëri apo jo dhe unë i kam thënë që ka hyrë. Moment i vështirë është humbja e jetës së një pacienti apo edhe më shumë i humbjes së jetës së një kolegu.

Frika është njerëzore. Natyrisht që momentet e para edhe kemi patur frikë sidomos kur Infektivi u gdhi me 2 pacientë të shtruar në spital. Ka qenë një moment frike përballja me të panjohurën.

Besoj fort që edhe gjysma e dytë e janarit do të ketë rritje të numrit të rasteve, por marsi apo fundi i marsit do të shënojë fundin e pandemisë në vendin tonë.

Vaksinën do ta bëj i pari fare ndoshta, në një studio televizive të besueshme”, tha Pipero
l.m/Fjala.al


Të fundit

Bill dhe Melinda Gates finalizojnë divorcin, ja si është ndarë pasuria prej 130 miliardë dollarësh

Bill Gates dhe ish -gruaja e tij Melinda kanë finalizuar divorcin e tyre. Melinda paraqiti kërkesën për divorc nga bashkëthemeluesi...

Arrihet akordi, Messi rinovon për 5 vite me Barçën, pritet vetëm zyrtarizimi

Lionel Messi ende nuk dalë në stërvitje me Barcelonën për të nisur përgatitjet për sezonin e ri, por rinovimi i kontratës së yllit argjentinas...

“One” e bën rrugë, kompania telefonike zhgënjen sërish klientët duke mos ofruar internet

Kompania “One” është një nga kompanitë telefonike më të njohura në Shqipëri, por edhe pse pretendon për një shërbim cilësor, kjo gjë duket se...

Po peshkonte me gjenerator, vdes 62-vjeçari në Bulqizë (Emri)

Ramazan Murrja, 56 vjeç, banues në Bulizë, ka gjetur vdekjen mbrëmjen e sotme, pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike. Mësohet se Murrja...

Tmerr i vërtetë në Turqi/ Turistët lënë gjithçka pas, shikoni si largohen me skafe (Video)

Provincat e Turqisë janë pushtuar nga flakët duke shkaktuar panik tek banorët vendas dhe pushuesit e huaj. Banorë të shumtë së bashku me turistët po...

Lajme të tjera

Web TV