Balla gdhihet mbi Shkumbin: Prurjet janë të larta, por ne do t’i kontrollojmë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla shkruan përmes një postimi në rrjetin social Facebook se prurjet në Shkumbin janë rritur, por se situata është nën kontroll pasi gjithçka po monitorohet.

Balla e ka shoqëruar postimin e tij me një foto të shkrepur herët në mëngjes në një urë mbi Shkumbin ku edhe theksoi se ekipi i emergjencave civile është në terren për ndjekjen e situatës.

Teksa po agon, e mbrëmshmja ishte një natë me reshje tejet të dendura. Janë monitoruar gjatë natës prurjet e Shkumbinit, të cilat janë tepër të larta si rrallë herë. Ekipi i emergjencave civile është në terren për ndjekjen e situatës”, shkruan ai.

Niveli i ujërave të Lumenjve Shkumbin e Devoll është larg pikës së rrezikut. Përroi i Zaranikës, bashkia Elbasan dhe përrenjtë e tjerë malorë kanë prurje më të vogla.

Nuk rezultojnë probleme përsa i përket furnizimit me energji elektrike  përveç një lagje në fshatin Polis Vale Nj. A Shushicë, Bashkia Elbasan, ku janë rrëzuar dy shtylla nga gërryerja e përroit Gostimë dhe nesër do të rikthehet energjia. Kanalet e kullimit të fushave funksionojnë normalisht./Bl.Ba/Fjala.al

https://www.facebook.com/b.taulant/posts/3683153855063522

Të fundit

Temperaturat rriten ne mesditë, parashikimi i motit për sot

Deri në mesditë moti paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare, ku më të dukshme vranësirat do jenë në...

Horoskopi ditor, 3 shkurt 2021

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Do...

Dhunon dhe dhuron përqafime/ Pasagjeri i dehur humb kontrollin në bordin e avionit (Video)

Pasagjerët e linjës ajrore Ryanair shpërthyen në brohoritje kur një i ri i dehur u arrestua pasi goditi me kokë një anëtar të ekuipazhit...

BE: Nuk po i themi Kosovës çfarë të bëjë, por të rreshtohet me ne

Bashkimi Evropian ritheksoi të martën qëndrimin për statusin e Jerusalemit si kryeqytet i të dyja shteteve, ndërsa keqardhjen për vendimin e Kosovës që të...

Vaksina e Oksfordit besohet se mund të parandalojë përhapjen e COVID-19

Vaksina kundër koronavirusit, e krijuar nga Universiteti i Oksfordit dhe kompania AstraZenenca, mund të rezultojë me rënie “të konsiderueshme” të përhapjes së virusit, kanë...

Lajme të tjera

Web TV