Shqiptari del për gjueti në Itali, por humb jetën me një plumb në kokë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një pakujdesi në gjueti i ka kushtuar jetën një shtetasi shqiptar në Spotelo të Italisë.

Sipas asaj që raportojnë mediat fqinje, i vdekur ka mbetur 40-vjeçari Artur J., i cili pavarësisht dërgimit me urgjencë në spital nuk ka mundur t’i shpëtojë plagëve të marra.

Arturi kishte shkuar vetëm për gjueti, në një zonë malore me terren mjaft të vështirë.

Në vendin e ngjarjes, karabinierët kryen të gjitha gjetjet e nevojshme për të rindërtuar me saktësi dinamikën që çoi në goditjen fatale.

Për momentin hipoteza e vetme është se pumbi nuk ka dalë nga armët e gjuetarëve të tjerë prezent në zonë. Kështu, besohet se viktima të ketë kryer vetëvrasje.
l.m/Fjala.al


Të fundit

Milan rikthehet në Champions League, Verona ‘djeg’ Napolin dhe shpëton Juven (Rezultatet)

Teksa lufta për titull dhe ajo për mbijetesë ishte mbyllur, në javën e fundit ishte në lojës Champions League,...

Tronditet Shijaku, shpërthim me lëndë plasëse pranë banesës së 36-vjeçarit

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur mbrëmjen e sotem në Shijak. Mësohet se shpërthimi ka ndodhur pranë banesës së 36 vjeçarit O.V, por fatmirësisht...

Ky ishull në Greqi ju jep shtëpi, tokë dhe 500 euro në muaj për të jetuar atje

Nëse keni ëndërruar gjithmonë të largoheni nga shtëpia dhe të jetoni në një parajsë tokësore, atëherë ka ardhur shansi juaj: një ishull idilik grek...

1 mln injektime deri në qershor/ Mbi 4 mijë vaksinime sot, më shumë se 716 mijë nga fillimi i fushatës

Ka shkuar në më shumë se 717 mijë numri i vaksinimeve të kryera në vend kundër pandemisë së koronavirusit. Nga fillimi i fushatës “Shqipëria buzëqesh”...

Fituesi i Eurovizion thith kokainë live gjatë spektaklit? Publikohet videoja që po bën xhiron e rrjetit

Një video e çuditshme po qarkullon në rrjet dhe bëhet fjalë pikërisht për artistin kryesor të gruopit italian që u shpallën fitues në Eurovizion...

Lajme të tjera

Web TV