“Stop përbaltjes”/ Mjeku Tritan Kalo zbulon fajtorin për dobësitë në sistemin shëndetësor

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mjeku Tritan Kalo njihet si një nga kritikët e mëdhenj dhe ka bërë mjaft polemika me ata persona që në këtë periudhë pandemie po përbaltin sistemin e shëndetësisë. I njohur si person që konteston qëndrimet e politikës si majtas dhe djathtës, Kalo me anë të një statusi në rrjetet sociale shprehet se “brengat e mllefet e krijuara e të grumbulluara në këto 30 vite DEMON-KRACI, në çdo moment adresojini kryesisht ndaj atyre që e keqmenaxhuan këtë vënd të begatë”.

Ky reagim i doktor Kalos për shkak të sulmeve të shumta në adresë të mënyrës së menaxhimit të pandemisë së COVID në Shqipëri.

Më poshtë reagimi i plotë

Kohë kovidiane….E Djelë 17.01.2021….”Bijtë e Shqipes” janë mbledhur sot në Shqipërinë e andej Drinit në Prekazin heroik, të kuvendojnë për shqetsimet e Kombit Shqiptar në këtë fillim të dhjetëvjeçarit të tretë të këtij shekulli….

Kryefjala e ditës mbetet BASHKIMI KOMBËTAR….Vetëm të bashkuar do të mundemi të përballemi me vështirësitë e RINGRITJES e MBROTHËSIMIT socio-ekonomiko-politik të Shqiptarëve në viset e Trojeve Arbërore….

“Bijtë e Shqipes” janë po ashtu të mbledhur në Shqipërinë e këndej Drinit, në krye të punëve për t’u shërbyer të prekurve nga infeksioni Sars-Cov2/Covid-19 në Shërbimin e Sëmundjeve Infektive/Covid 1+3, sepse Punën, Përkushtimin e Profesionalizmin tonë KURRË nuk mundet ta përbaltë asnjë Tire & Co….

Brengat e mllefet e krijuara e të grumbulluara në këto 30 vite DEMON-KRACI, në çdo moment adresojini kryesisht ndaj atyre që e keqmenaxhuan këtë vënd të begatë….Keqmenaxhuan pasurinë thelbësore të tij, burimet njerëzore duke i detyruar dy milionë shqiptarë me zemër të plasur të marin udhët e theqafjes në kurbet, keqmenaxhuan pasuritë e pafundme nëntokësore e ujore, punën e ngritjes së qindra objekteve industriale, minjerave, rezervuarëve, të kanaleve kulluese e vaditëse, të qëndrave shëndetsore, hekurudhave, shkollave e spitaleve…..

Lexo edhe :  A do të jetë Fatos Nano Presidenti i ardhshëm i Shqipërisë? Flet Ilir Meta

Nëse ka dobësi edhe në Sistemin Shëndestor, ato janë veçse një pjesëz e tollovisë së keqmenaxhimit socio- ekonomiko-politik të të gjithë Shqipërisë së andej dhe këndej Drinit të këtyre 30 viteve të DEMON-KRACISË “Made in Albania”….. Jemi vëllezërit e motrat tuaja ndaj për çdo sekondë, jemi këtu në përkujdesje të shëndetit tuaj….TOGETHER FOREVER!!!

Të fundit

Lehtësohen masat anti-Covid në Kosovë/ Hiqet ora policore, studentët kthehen në auditore

Më uljen e dukshme të rasteve të të infektuarve me Covid-19, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka...

Vijojnë rrjedhjet në LSI/ 70 anëtarë të saj kalojnë me PS: Jemi rikthyer në shtëpi, Veliaj: Mirëserdhët!

Pas 13 degëve në Kombinat, shkërmoqet një tjetër degë e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Tiranë. Aleksandër Lipivani, pjesë e strukturave drejtuese të LSI-së...

Transporti urban/ Policia gjobit qindra qytetarë për mosmbajtjen e maskës

Policia e Shtetit ka ushtruar kontrolle në linjat urbane dhe interurbane për zbatimin e masave anti Covid. Policia bën me dije se gjatë 24 orëve...

640 vite vetëm me djem, kolegji do të pranojë për herë të parë vajza

Kolegji Winchester, një nga shkollat private më të vjetra dhe më prestigjioze të Britanisë, do të hapë dyert për vajzat, për herë të parë...

Theu rregullat anti-COVID, Rita Ora përjashtohet nga emisioni televiziv në të cilin bënte pjesë

Pasi ka thyer çdo rregull anti-COVID në ditëlindjes e saj në fund të nëntorit dhe pas kërkesave ngulmuese të fansave, këngëtarja me origjinë shqiptare...

Lajme të tjera

Web TV